NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlandı...

Cumhuriyet Meydanında İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Halil İbrahim YAŞAR'ın çelenk sunmasıyla başlayan program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İlimiz Süleyman Fethi İlk/Ortaokulunda devam etti. 
İlimizde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlandı...

Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK, Milletvekilleri Sayın Selim GÜLTEKİN ve Sayın Ömer Fethi GÜRER, Belediye Başkanı Sayın Emrah ÖZDEMİR ile birlikte ilimizin diğer Protokol Üyelerinin katıldığı kutlama programında günün anlam ve önemine binaen konuşmayı gerçekleştiren İl Müdürümüz YAŞAR:

 "Sözüne muhatap olmuş çok değerli Meslektaşlarım,

Hayatımızı her yönden etkileyen salgın döneminde göstermiş olduğunuz üstün gayret ve fedakârlıktan dolayı öncelikle şükranlarımı sunuyorum. Yaklaşık 1,5 yıl aradan sonra yüz yüze eğitim vermek üzere öğrencilerinize kavuşmuş bulunmaktasınız. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da aynı gayret ve azimle çalışacağınızdan eminim. Yavrularımıza vereceğiniz Eğitim, Vatan, bayrak ve millet sevgisi ile harmanlanacak, ortaya bu millet için, bu vatan için alın teri döken nice kahramanlar yetişecektir. Bu kutlu görevde ihtiyaç duyduğunuz her konuda yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Uzaktan eğitim döneminde hepiniz okulunuzu, öğretmenlerinizi ve arkadaşlarınızı çok özlediniz. Bu eğitim-öğretim yılında okullarınıza ve arkadaşlarınıza kavuştunuz. Mutluluğunuzun devam etmesi için öğretmenlerinizin tavsiyelerine azami ölçüde uyun ve salgın tedbirlerini elden bırakmayın. Bilginin güç olduğu günümüzde sizlerin de daha bilgili ve daha güçlü olmanız için vaktinizi çok iyi değerlendirerek çok çalışmanız gerektiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız. Sizlere ilim yolunda rehberlik eden öğretmenlerinizi ve bin bir fedakârlıkla ihtiyaçlarınızı gideren anne babalarımızı mutlu etmek için çok çalışınız.

Değerli Veliler,

Bütün eksiklerini tamamlayarak çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz, bundan sonra onlar artık bizim evlatlarımızdır. Bizim için her öğrenci bir kıymettir. Yavrularımızın sağlığı bizim için her şeyden önce gelmektedir. Salgınla mücadelede bizlere destek olacağınızdan son derece eminim. Eğitim imkânlarımızın her geçen gün çeşitliliği artmakta her çocuğumuzun başarılı olacağı bir alan muhakkak bulunmaktadır. Çocuklarımızı ilgi ve yetenekleri doğrultusunda desteklemeli ve dijital çağın getirdiği olumsuzluklardan uzak tutmalısınız." dedi.

Belediye Başkanımız Sayın Emrah ÖZDEMİR ve Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK'in konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine vurgu yapan şiirler okundu. Yine öğrencilerin hazırladığı oratoryo gösterisinin ardından Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, Niğde Belediyesi tarafından temin edilen sağlık çantasını öğrencilere dağıttı.

Programın ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden, onlara nasihatlerde bulunan Valimiz Sayın  Yılmaz Şimşek daha sonra öğretmenlerle düzenlenen toplantıda bir araya geldi.  

14-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-202114-09-2021

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.