NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Köy ve Mahalle Muhtarlarımıza Aile Okulu Projesi Kapsamında Eğitimler Düzenlendi

İlimiz Köy ve Mahalle Muhtarlarımıza Aile Okulu Projesi Kapsamında Eğitimler Düzenlendi

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce  01 Ağustos 2022 tarihinden itibaren yürütülmekte olan Aile Okulu Projesi kapsamında İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı  arasında "Ailelerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü" imzalanmış olup Aile Okulu projesinin  Halk Eğitimi Merkezleri aracılığıyla köy ve mahalle muhtarlarını da kapsayacak şekilde uygulanmasına başlanmıştır. Böylece projenin sahada yaygınlaştırılmasında köy ve mahalle muhtarlarının etkin bir şekilde rol alması hedeflenmiştir.

Halk Eğitimi Merkezi tarafından ilimiz köy ve mahallelerimizdeki muhtarlarımız davet edilerek, sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, ahlaki eğitim, bağımlılık, ahlak gelişimi, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler konularını içerisine alan Aile Okulu Kurs Programı eğitimleri verilmiştir. Şubat ayı içerisinde yine muhtarlarımıza yönelik trafik öğreniyorum, ailede ilk yardım ve çevre ve iklim değişikliği farkındalık kurs programının düzenlenmesi planlanmıştır.

02-02-2023

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.