NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçimi Yapıldı.

İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçimi Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereğince Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla il öğrenci temsilcisi seçimi Atatürk Ortaokulu konferans salonunda yapıldı. Okullarında yapılan seçim sonucunda okul temsilcisi olarak belirlenen öğrenciler il öğrenci temsilci seçimine katıldı. Seçim öncesinde katılımcılara kendini tanıtarak vaatlerde bulunan aday öğrenciler daha sonra il temsilcisi seçmek üzere oylarını kullandı.

Ankara’da yapılacak seçimde ilimizi temsil edecek öğrenci yapılan seçim sonucunda 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi öğrencisi Eren ERGİN oldu. Öğrencimize Ankara’da yapılacak seçimde başarılar diliyoruz.

07-12-201807-12-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.