NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

İl Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümünü kutlamanın gurur ve kıvancını hep birlikte yaşıyoruz.

Tarihi, şan ve şerefle dolu Aziz Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde; genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle topyekün olarak verdiği destansı mücadelenin sonucunda 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet'i ilan etmiştir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.

98 yıldır ışıldayan, milletimizin geleceğini aydınlatan Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içerisinde, içinde bulunduğumuz coğrafyanın tüm zorluklarına rağmen bölgesinde ve dünyada hâkim kılacak adımları atarken gençlerimize çok daha büyük görevler düştüğünün bilinciyle eğitim camiası olarak çocuklarımızı yarının güçlü Türkiye'sine hazırlıyoruz. Milli Eğitim ailesi olarak evlatlarımızı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." sözünün ışığında aklın ve bilimin önemini benimseyen, milli ve manevi değerleri her şeyin üzerinde tutan, geleceğe yön verecek bireyler olarak yetiştirme çabasındayız.

Sevgili Gençler,

Sizler, okuyarak, düşünerek, üreterek, devletine ve milletine bağlı, şanlı bayrağının gölgesine sığınmış mazlum milletlere merhamet ve adaletle yaklaşarak anahtarını elinde tuttuğunuz güçlü Türkiye'nin kapılarını sonuna kadar aralayınız.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin ilanının 98. Yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Halil İbrahim YAŞAR

Niğde İl Millî Eğitim Müdürü

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.