NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR Köy Yaşam Merkezlerini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR Köy Yaşam Merkezlerini Ziyaret Etti

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelinde öğrencisi bulunmadığı için kapalı bulunan 14 okul Köy Yaşam Merkezi haline getirildi.

Yeşilburç Köy Yaşam Merkezini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR köyde yaşayan vatandaşlar ve okul öncesi öğrencileri ile bir araya geldi. Köylülerle ve öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR ana sınıfı öğrencileri ile boyama etkinliği yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, " Öğrencisi bulunmadığı için kapalı olan köy okullarımızı inceledik. Durumu müsait olan okullarımızı gerekli onarım ve tefrişatını yaparak Köy Yaşam Merkezi olarak açtık. Niğde genelinde şuan 14 Köy Yaşam Merkezimiz bulunmaktadır. Bu merkezlerimizde hem kurslar düzenliyoruz hem de okul öncesi eğitimi yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında ana sınıfları açıyoruz. Köylerde yaşayan vatandaşlarımız bu merkezlerimizden son derece memnunlar. Halk Eğitimi Merkezimiz tarafından köyde yaşayan vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda ücretsiz kursları yapılan planlamalar doğrultusunda peyderpey açmaya devam etmekteyiz.

Son yıllarda yaşadığımız köyden kente göç ile köylerimiz maalesef çok nüfus kaybı yaşadı. Öğrenci azlığı nedeniyle kapanarak atıl durumda bulunan köy okullarımız Köy Yaşam Merkezleri ile canlanmış oluyor. Köylerimizde köyün bir merkezi haline gelen okullarımız vatandaşlarımıza eskiden olduğu gibi yine hizmet etmeye devam ediyor. Köy Yaşam Merkezi bulunan köy sayımızın giderek artacağına inanıyorum. Ben ilimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

13-01-202313-01-202313-01-2023

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.