NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR'ın 1.Dönem Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR'ın 1.Dönem Sonu Mesajı

Eğitim Bahçelerimizin Sevgili Çiçekleri Öğrencilerimiz,

"Aç kapıyı, bekle bizi" diyerek özlem ve heyecanla seslendiniz. Bizler de hasretle kucakladık sizi.

Her gün daha nitelikli, daha duyarlı, daha ilkeli birey olmanız için hep birlikte 18 haftalık keyifli bir paylaşım dönemini geride bıraktık.

"Soran biziz, bulan biziz" diyen sizlerle sorular sorduk. "Gelecek biziz" diyen sesinize kulak verdik. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde sizleri geleceğin dünyasına hazırlayacak çalışmalarla eğitim-öğretimin niteliğini artırmak için çalıştık.

 Hedefimiz okuyan, araştıran, sorgulayan, teknolojiye hükmetme becerileri kazanmak için çalışan güçlü gelecek tasarlamak.

Öğretmenlerimizle birlikte sizleri 21. Yüzyılın nitelikli bir yetişkini olarak hazırlamak için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

Yarınların mucizelerini gözlerinizde okumak mümkün. Geleceğin hakimleri kendi yeterliklerinin ve eksiklerinin farkında olan bireyler olacak.

Kısa bir ara verdiğimiz bu tatil döneminde kendinizi keşfetmek için yeni yerler görün, okumadığınız kitaplara, ilgi alanınızdaki bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere zaman ayırın. "Neden, niçin ve nasıl" ların cevabının arkasından koşacağınız ilmi meraklar edinin.

Aile büyüklerinizle zaman geçirin. Bir toplumun bütünlüğü, en temel yapı olan aile çevresinin bütünlüğü ile mümkündür. Anne ve babanıza, kardeşlerinize zaman ayırın. Telaşsız ve sakin dinlenme zamanında evdeki bir çiçeğe su verin ve seyredin. Muazzam bir sessizliğin içindeki bu güzelliğin açışına, kardeşinizin gülüşüne doyasıya tanıklık edin. Tüm vaktinizi yüzünüz ekrana dönük olarak geçirmeyin. İnsanlarla yüz yüze sohbet edin. Birlikte dertlenmenin, birlikte sevinmenin bizi biz yaptığını hatırınızdan çıkarmayın.

Sizler, karnelerinizdeki sayısal verilerden çok daha fazlası olduğunuzu bilin. Varsa eksikler tamamlanmak içindir. Yanlışlar düzeltilmek için. Başarı, kendini iyi tanımak ve hedeflerine inanarak yürümektir.Hepinize iyi tatiller diliyorum. Biz sizleri özlem ve heyecanla bekliyor olacağız.

Kıymetli Mesai Arkadaşlarım,

Gösterdiğiniz çabanın büyüklüğünü tarif etmek zor. Her gün, daha iyiye doğru el ele yürüdüğünüz çocuklarımızla birinci dönemin sonuna geldik. Büyük hedefleri olan bir ülkenin büyük umutlarını yetiştirmek için elinizden gelen tüm gayreti gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Baş döndürücü bir değişim ve dönüşümün yaşandığı çağımızda, Siz Değerli Meslektaşlarımın hem kendinizin, hem mesleki donanımınızın, hem de çocuklarımızın bu değişimin gerisinde kalmaması için nasıl çalıştığınızı biliyorum.

Bu yarıyıl tatilinde dinlenerek, tüm dünyada ve ülkemizde alanınızdaki değişim ve gelişmeleri takip ederek dönemin başında olduğu gibi aynı coşku ve heyecanla dönmenizi bekliyor, iyi tatiller diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Eğitim bahçelerimize emanet ettiğiniz çiçekleriniz, sevgili çocuklarımız sizlerin ilgisi ve desteği olmadan her zaman boynu bükük kalacaktır.

Sizlerin onlara verdiğiniz aile sıcaklığı, erdemli birer insan olmaları için verdiğiniz terbiye, sevgiyle açılan kollarınız olmadan eğitim sağlıklı yürümez.

Çocuklarımızın karne aldıkları bugün şunu unutmamanızı rica ediyorum: Karne yalnızca bir sürecin sonucudur. Çocuğunuzun kişiliğinin ve yeterliğinin tahlili değildir. Her bir çocuğun kendisine has bir gelişme süreci olduğunu, ilgi alanlarının, kavrama biçimlerinin farklı olduğunu unutmayın.

Çocuğunuza vereceğiniz en büyük destek öncelikle onları dinlemek ve anlamaya çalışarak doğru rehberliği yapmaktır. İhtiyacı olan hususlarda tedbir almak, akranlarıyla değil yalnız kendi içinde onu değerlendirmek çocuklarımızın sizden beklentisidir.

Çocuklarımıza bu tatil döneminde sorumluluklar verin. Yataklarını toplasınlar, kopan bir düğmeyi dikebilsinler, bir çay demlemeyi öğrensinler. Ailenin bireyi olmanın yalnız kazanca değil sorumluluklara da ortak olmak gerektiğini anlamalarına fırsat verelim.

Çocuklarımızla birlikte güzel yarınlar inşa etmek için yürüttüğümüz eğitim çalışmalarında verdiğiniz destek için teşekkür ediyor, huzurlu ve mutlu yarınlar diliyorum.

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.