NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, "Okulum Temiz" Belgesini Almaya Hak Kazanan Okullara Belgelerini Takdim Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, "Okulum Temiz" belgesini almaya hak kazanan okullara belgelerini takdim etti.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR,

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alındı. Bu protokolle okul ve kurumlarda öğrencilerin güvenilir ve hijyenik ortamda eğitim faaliyetlerine ulaşmaları amaçlanmıştır.
Başvuru öncesi okullarımız tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem planlarının, talimatların, eğitimlerin vb. işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması gerekiyor.
Başvuru sonrasında, Bakanlığımız ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen Tetkik Görevlileri tarafından bu okullar yerinde denetlenip kontrol ve belgelendirmesi il genelinde görevlendirilen 24 öğretmenle yapılıyor.
İlimizde 356 okul "Okulum Temiz" belgesi almak amacıyla başvuruda bulunmuş olup okullarda denetimler halen devam etmektedir.
Şu ana kadar başvurusu onaylanan 358 adet okuldan 350 okulumuz belgeyi almaya hak kazanırken 8 adet okulumuzun belgelendirme çalışmaları devam etmekte olup kısa sürede sonuçlanacak.
Denetimleri yapılan ve belgeyi almaya hak kazanan okullarımız müdürlüğümüzde gerçekleştirilen törenle belgelerini İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR'dan aldılar.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR "Okulum Temiz" belgesiyle okullarımızın hijyen yönüyle daha güvenilir hale geldiğini belirterek ilimizdeki neredeyse  her okulumuzun gerekli şartları oluşturarak belgeyi almaya hak kazandığını ifade etti.
Türkiye genelinde bu belgeyi almaya hak kazanan illere göre iyi bir yüzdelik orana sahip olduklarını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, "Sloganımız 'Okullarımız Her Zaman Temiz', kuralımız ise 'temizlik, maske ve mesafe'dir. Okullarımızı hep birlikte açmak için özveri ile görev yapan okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, diğer eğitim personeline ve salgın döneminde, büyük bir gayretle denetimleri gerçekleştiren, Müdürlüğümüz İl İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimine, Periyodik Kontrol Uzmanlarımıza, gönüllü olarak görev alan öğretmenlerimizin dahil olduğu hijyen tetkik görevlilerimize bu vesile ile teşekkür ediyorum" dedi.

16-03-202116-03-202116-03-202116-03-202116-03-2021

Yukarı Kayabaşı Mah. Dışarı Cami Sk. No 9 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.