NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, Okul Müdürlerimizle E-konferans Üzerinden Toplantı Gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, Okul Müdürlerimizle E-konferans Üzerinden Toplantı Gerçekleştirdi.

Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, Okul Müdürleri ile yapılan değerlendirme toplantılarını e-konferans üzerinden gerçekleştirdi.

 Salgın süresince eğitim öğretim ve uzaktan eğitim ile ilgili konuların görüşüldüğü telekonferans toplantısında İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR," 31 Ağustos itibariyle eğitim öğretime ilimize bağlı tüm eğitim kurumlarımızda uzaktan eğtiim yöntemiyle başladık. Önümüzdeki 3 hafta boyunca mart ayından itibaren oluşan eksikler telafi edilecek. 21 eylülden itibaren de yeni eğitim öğretim yılı müfredatını işlemeye başlayacağız.

Uzaktan eğitim normal eğitimin boşluğunu tamamen dolduramazken, hepimiz elimizden gelen gayreti sarfederek en yüksek verimi sağlayacak şekilde bu süreçte çalışacağız.

Bu kapsamda bakanlığımızın koordinesinde eba destek noktaları kuracak, internet veya bilgisayarı olmayan çocuklarımızın mağduriyetlerini gidereceğiz. 

Burada vurgulamam gereken sizlerin liderliğinde okulunuz öğretmenlerinin çocukları sosyo ekonomik ve psikososyal yönden tanıyarak ihtiyaç sahibi çocukları tespit edebilmeleri büyük önem arz ediyor. 

EBA Destek Noktası, eğitimin uzaktan yapıldığı COVID-19 salgın sürecinde, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA'ya erişimini sağlamak için okul/kurumlarda oluşturulan alanlardır.

İl bünyesinde yer alan okul/kurumlardaki (ilk ve orta dereceli tüm okullar, halk eğitim merkezleri, bilim sanat merkezleri vb.) bilişim teknolojileri laboratuvarları, okullardaki bilgisayar bulunan Z kütüphaneler,  

EBA DESTEK NOKTASI olarak kullanılacaktır.

Bu doğrultuda okullarımız YÖNETİCİLER İÇİN "EBA DESTEK NOKTASI" İLE İLGİLİ USUL VE ESASLAR kılavuzuna göre okul ve kurumlarını sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göre hazırlayacak ve ivedi bir şekilde ihtiyacı olan öğrencilerin hizmetine sunacaktır. 

EBA Destek Noktalarımız; Hafta içi: 09.00-18.00 Hafta sonu: 10.00-18.00 saatleri arasında açık olacaktır." dedi.

Haftasonu İlkörğetim kurumlarında gerçekleştirilecek olan Bursluluk sınavıyla ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR'ın telekonferans üzerinden okul müdürlerinin sorun ve önerilerini dinlemesiyle toplantı sona erdi.

02-09-202002-09-2020

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.