NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, İmam Hatip Ortaokulu Ahşap Metal Tasarım Beceri Atölyesinin Açılışını Gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, İmam Hatip Ortaokulu Ahşap Metal Tasarım Beceri Atölyesinin Açılışını Gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyon´unda yer alan ve tüm okullarda kurulması hedeflenen, öğrencilerin tasarlama ve uygulama becerilerini geliştirecek tasarım ve beceri atölyelerine bir yenisi daha eklendi.

Merkez İmam Hatip Ortaokulundaki 'Tasarım ve Beceri Atölyeleri'nin açılışı İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR tarafından gerçekleştirildi.

Atölye açılışından sonra öğretmenlerle de biraraya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürü Osman ACAR'dan bilgi aldılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu´nda yer alan ve tüm okullarda kurulması hedeflenen, öğrencilerin tasarlama ve uygulama becerilerini geliştirecek tasarım ve beceri atölyelerinin kurulma çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğine dikkat çekerek bu atölyelere bir yenisinin daha eklendiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış bireyler yetiştirmek amacında olduklarını belirterek, bu temel hedef kapsamında tüm okullarda öğrencilerin yaşam becerileri edinebilecekleri, küçük yaştan itibaren mesleki yeteneklerini keşfedebilecekleri ortamlar oluşturma gayretinde olduklarını söyledi.

Tasarım ve beceri atölyelerinde, çocukların tasarlama ve uygulama becerilerini geliştireceği çok sayıda materyal yer alacağını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, "2023 Eğitim Vizyonu'nda belirtildiği gibi okulumuzda kurulan atölyelerimizdeki etkinlikler bilim, sanat, spor ve kültür odaklı yapılandırılmıştır. İlimizdeki okullarında tasarım ve beceri atölyelerini yaygınlaştırmak ve Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz." dedi.

18-02-202018-02-202018-02-202018-02-202018-02-2020

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.