NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, Fasikül Çalışmalarına Çevrimiçi Erişim Sağlayamayan Öğrencilerimize Verilmek Üzere Hazırlanan Kitapçıkları Okul Müdürlerimize Teslim Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, Fasikül Çalışmalarına Çevrimiçi Erişim Sağlayamayan Öğrencilerimize Verilmek Üzere Hazırlanan Kitapçıkları Okul Müdürlerimize Teslim Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak amacıyla Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan fasikül çalışmalarına çevrim içi erişim sağlayamayan 8. sınıf öğrencilerimiz için Ölçme ve Değerlendirme ekibimiz tarafından hazırlanan test kitapçıklarını okul müdürlerimize teslim etti.

Test kitapçığı hakkında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR,

"Bu test kitapçığı LGS'ye hazırlık amacıyla hazırlanmıştır.

Dolayısıyla kitaptaki soruların tamamı öğrencilerimizin sınavda sorumlu oldukları konularla ilgilidir. Kitapta; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce derslerine ait testler vardır.

Testler Talim Terbiye Kurulunun belirlediği müfredata uygun olarak ve daha önce yapılan sınavların ışığı altında hazırlanmıştır."

Sınava yaklaşık 6 ay kadar bir sürenin olduğunu hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, öğrencilere seslenerek

" İçinde bulunduğumuz  pandemi döneminde motivasyonunuzu kaybetmeden sınava hazırlanırsanız başaracağınıza eminim.

Sizlere bu test kitapçığının hazırlanmasında emeği çok olan Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi ekibine teşekkür eder bu kitaptan en üst seviyede yararlanmanızı ve başarılı bir sınav geçirmenizi dilerim." şeklinde konuştu.

15-12-202015-12-2020

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.