NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR Depremzedelere Ekmek Üretimi Yapılan Hüdavent Hatun Mesl. Tekn. Anadolu Lisesini Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR Depremzedelere Ekmek Üretimi Yapılan Hüdavent Hatun Mesl. Tekn. Anadolu Lisesini Ziyaret Etti.

Hüdavent Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Halil İbrahim YAŞAR,"Bakanlığımız tarafından Hüdavent Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemize endüstriyel ekmek fırını kurulmuştur. Deprem sonrası derhal fırınımızı devreye alındı. Fırınımızın kapasitesi günlük 10.000 ekmektir. Öğretmenlerimiz ve ilimiz hayırseverlerinin desteğiyle un kampanyası başlatıldı. 500 torba un 1 tır ile Kahramanmaraş'a gönderildi. Yine kampanya kapsamında toplanan unlarla ekmek üretimine devam edilmektedir. Öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından günlük 1200 ekmek üretilerek KYK'da kalan depremzedelerimiz ile sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aracılığı ile ihtiyaç duyulan evlere ulaştırılıyor. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma ve hayırsever Niğdeli hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Niğde gerçekten tüm kurum ve kuruluşları ile her konuda maddi ve manevi olarak depremzede vatandaşlarımıza kucak açmıştır. Rabbimin inayeti ve yardımıyla el ele vererek bu badireyi de atlatacağımıza inanıyorum." dedi.

27-02-202327-02-202327-02-2023

Yukarı Kayabaşı Mah. Dışarı Cami Sk. No 9 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.