NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR Bor Öğretmenevinde Düzenlenen Özel Eğitim ve Rehberlik Çalıştayı Açılışına Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR Bor Öğretmenevinde Düzenlenen Özel Eğitim ve Rehberlik Çalıştayı Açılışına Katıldı.

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen "Hafif düzeyde zihinsel yetersizliği veya otizmi olan öğrencilerin devam ettikleri meslek okullarına ait akademik programlar esas alınarak 7 dersin eğitim araçlarının hazırlanması çalıştayı 30 Mayıs 2023 Salı günü Niğde Bor Öğretmenevinde başladı.

Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Gökçağrı GÜREL, çeşitli üniversitelerden akademisyenler ile öğretmenlerin katıldığı çalıştayın açılışına katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, "Sayın Daire Başkanım, ülkemizin farklı üniversitelerinden çalıştaya katılım sağlayan saygıdeğer akademisyen hocalarım, illerimizden katılım sağlayan çok kıymetli öğretmenlerimiz ,sizleri tarihi ve kültürel birikimi yüksek, Anadolu'nun güzide sehri Niğde'mizde ağırlamaktan şeref duyuyorum. 4 gün boyunca calışmalarınızı sürdüreceğiniz Niğde'mizde şehrin doğal, tarihi ve kültürel dokusunu da tanıma fırsatı bulmanızı temenni ediyorum. Bu konuda çalışma arkadaşlarım sizlere gerekli rehberliği ve nezaketi gösterecektir. Malumlarınız olduğu üzere Bakanlığımız gerek eğitim yatırımları gerekse eğitimin niteliğini artırma alanlarında hedeflere büyük oranda ulaşmaktadır. Fırsat eşitliğinin sağlanması hususunda da özellikle özel eğitim öğrencilerimiz için son birkaç yılda eğitim ortamlarının hızlı bir iyileştirme süreci içerisinde olduğu görülmektedir. Çalıstaya konu olan özel eğitim öğrencilerimiz için materyal geliştirme çalısmaları da bu kapsamda büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda sizlerin burada yapacağı çalışmaların sürece olumlu manada katkı sağlayacağı kanaatindeyim. Bu düşüncelerle sizlere tekrardan hoşgeldiniz diyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum." dedi. Çalıştay 2 Haziran 2023 Cuma günü sona erecek.

30-05-202330-05-202330-05-2023

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.