NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR Ahiler Kalkınma Ajansı "Geleceğim Mesleğim" Toplantısına Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, Ahika Nevşehir Hizmet Binasında Düzenlenen TR71 Bölgesi İlleri İl Milli Eğitim Müdürleri ve Ahika Yetkilileri ile "Geleceğim Mesleğim" Programı Toplantısına Katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR Ahiler Kalkınma Ajansı

"Geleceğim Mesleğim" programı kapsamında "Mesleki ve Teknik Eğitim İstişare Toplantısı" Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Genel Sekreter Vekili Bekir Varol ve Ajans ilgili birimlerin yanı sıra, TR71 Bölgesi'ndeki il milli eğitim müdürleri ve ilgili personellerin katılımıyla 2 Temmuz 2019 tarihinde Nevşehir'de bulunan AHİKA Merkez Binası'nda gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Kalkınma Ajansları, tüm bölgeler için önem arz eden bir alanda yıllık olarak belirlenen temalara odaklanarak, ülke genelinde yaygın etki oluşturacak faaliyetler yürütmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede Ajanslar bölgelerin iş gücü ihtiyaçlarının karşılanması ve üretim altyapılarının ulusal kalkınmaya hizmet edecek şekilde geliştirilmesi gerekliliğinden hareketle, 2019 yılında "Mesleki ve Teknik Eğitim" teması özelinde çalışmalar yürütecektir. Bu bağlamda Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından ilgili tema kapsamında belirlenen faaliyetlerin yürütülmesine ilişkin bir uygulama çerçevesi hazırlanmıştır.

Ayrıca,  Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonunda da belirtilen mesleki ve teknik eğitim hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak faaliyetlerin etkin ve planlı bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin Kalkınma Ajanslarıyla koordineli çalışmasının önemi vurgulanmıştır.

Bu kapsamda gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen Ahiler Kalkınma Ajansı ile Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde İl Milli Eğitim Müdürleri ve konu ile ilgili müdürlük yetkilileri "Mesleki ve Teknik Eğitim" teması özelinde yapılabilecek çalışmaların genel çerçevesi ve izlenecek yol haritası konusunda görüşlerini paylaştılar. 

03-07-201903-07-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.