NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100. kuruluş yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çoçuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor olmanın sevinç ve coşkusunu bir kez daha yaşıyoruz. 

Bu özel gün, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza, gençlerimize, ülkemize ve milletimize kutlu olsun. Asil milletimizin verdiği bağımsızlık mücadelesiyle milletimizin egemenlik sevinci, birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na dönüştü. 

İlk meclisin açılışının ardından milli egemenliğin tecelli ettiği bugün, ülkemizin daha güçlü ve sağlam bir geleceğe ulaşması yolunda kat ettiği mesafeyi göstermesi bakımından çok büyük önem taşımaktadır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, güzelliklerle dolu bir çocukluk geçirmeleri için sahip oldukları hakların farkındalığı ile daha nice bayramlar yaşayabilmeleri yolunda çabamızı hiç eksik etmeyeceğiz. 

Bu süreçte okullarımızdan uzaktayız ancak birbirimizden değil. Her birimiz evlerimizde, aynı milli ruh ile ellerimizde bayraklar, dillerimizde 23 Nisan ezgileri ve kalplerimizde aynı heyecan ile bayramımızı kutluyoruz.

Sevgili çocuklar, kıymetli yavrularımız;

Gönderdiğiniz şiirler, yazdığınız kompozisyonlar, söylediğiniz şarkılar, birbirinden renkli resimler ile bu özel bayramı layık olduğu kıymetten mahrum etmediniz. Bu da bize gösteriyor ki, gerek öğretmenleriniz gerekse aileleriniz sizlerin yetişmesinde üstlerine düşen ne varsa yerine getirmişlerdir. 

Ne mutlu sizlere, ne mutlu bizlere! 

23 Nisan 2020 Perşembe Akşamı Saat 21.00'de  okullarımızdan İstiklal Marşımız yayınlanacak. Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanımızın yaptığı çağrı üzerine tüm Türkiye'de olduğu gibi İlimizde de tüm halkımızı evlerinde ve balkonlarında bayraklarıyla 100. yıl coşkusunu yaşamak ve İstiklal Marşı'mızı söylemek üzere kutlamaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin de 100. yaşını en kalbî duygularımla kutluyorum.

 

Halil İbrahim YAŞAR

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.