NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Kapsamında Fidan Dikim Etkinliğine Katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın himayesinde Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen "Geleceğe Nefes" projesinde Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR, Kayseri-Niğde Hıdırlık Mevkiinde ağaç dikimi etkinliğine katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Kapsamında Fidan Dikim Etkinliğine Katıldı.

Programa Niğde Valisi Sayın Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Sayın Emrah Özdemir, Niğde Cumhuriyet Baş Savcısı Sayın Önder Yeniçeri, Niğde İl Genel Meclis Başkanı Sayın Bülent Küçüktuna, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Şevket Katırcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR ve diğer kurum müdürleri ile beraber vatandaşlar katıldı.

Fidan dikimi programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşmalar yapıldı.

Niğde Orman İşletmesi Müdürü SayınHarun Akdoğan, yaptığı konuşmada: ''Ekonomik ve ekolojik açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak sürdürebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı yaşanabilir kılmak amacıyla ülkemizde her yıl 11 Kasım Milli ağaçlandırma günü olarak kutlanmakta. Milyonlarca ağaç toprakla buluşmaktadır. Bu kapsamda ilimiz merkezi ve 5 ilçemizde de eş zamanlı olarak fidan dikimi yapılmaktadır. Toprağa hayat canlara nefes olan ülkemizin akciğerleri orman bakımında artırılması için ilimizde bu yıl 2 bin dekar alanda ağaçlandırma sahası tesis edilmiş olup. Bu doğrultuda ilimizde yılsonu itibari ile 500 bin fidan toprakla buluşturulacaktır. Yapılacak bu etkinliğin amacı ile 7'den 77'ye toplam bütün fidanların toprakla buluşması hedeflenirken özellikle son yıllarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırılması konusunda vatandaşlarımızın yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda doğa ve çevre bilinci oluşturmaktır.'' dedi.

Niğde Belediye Başkanı Sayın Emrah Özdemir ise yaptığı açıklamada: '' Bugün milli ağaçlandırma günümüzde hep birlikteyiz. İnşallah bu alanda 2 bin 500 tane fidanımızı toprakla buluşturacağız .Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a 11 Kasım'ı Milli Ağaçlandırma Günü ilan ettiği için teşekkür ediyorum'' diye konuştu.Niğde Valisi Sayın Yılmaz Şimşek İse yaptığı konuşmada : ''Bugün 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ve ağaçlandırma için bir seferberlik günü. Geleceğe nefes kampanyası ile bugün fidanlarımız toprakla buluşturuyoruz. Bugün Niğde'de 2 bin 500 fidanımızı toprakla buluşturacağız. Bu yıl içerisinde de Niğde'mizde 500 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Niğde olarak şuanda orman bakımında yüzde sekizlik ormana sahibimiz. Bunu ülke ortalamasına çıkmasak ta yüzde 20'lere çıkarmamız lazım. Bunu da vatandaşlarımızla birlikte yapacağız. Buradan tüm Niğdeli hemşerilerime sesleniyorum. Lütfen bu kampanyaya katılın. Her yıl herkesin bir ağacı olsun. Herkes bir ağaç diksin. Evimizin bahçesini, okulumuzun bahçesini, köylerimizi, yollarımızı, sokaklarımızı ağaçlandıralım ve daha yeşil bir Niğde'yi g

11-11-202011-11-2020elecek nesillere bırakalım.'' diye konuştu.


11-11-2020

11-11-202011-11-202011-11-2020

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.