NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR’ın Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR’ın Yıl Sonu Mesajı

Büyük Türkiye’nin Geleceği Sevgili Öğrenciler,

Bugün, bir yıllık çalışmanızın karşılığı olan notlarınızla dolu karnelerinizi almış bulunuyorsunuz.  Notlar, sadece derslerde göstermiş olduğunuz performansın birer nişanesidir. Unutmayınız ki almış olduğunuz karnelerinizde bulunan puanlar asla ve asla sizlerin gerçek değerini ve kabiliyetini yansıtmaz. Zayıfı olan öğrencilerimiz şunu iyi bilmelidir ki bu durumu düzeltmek yine sizlerin elinizdedir. Ümitsizliğe kapılmak her şeyden önce siz gençlere hiç mi hiç yakışmamaktadır. Yüksek puanlarınız da sizi asla yanılgıya ve tembelliğe sevk etmemelidir. Cenab-ı Allah Kur’an-ı Kerim’de bizlere şöyle buyuruyor: “İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. (Necm suresi 39. Ayet)” 

Sizlerin daha iyi motive olabilmesi için ise şu hikâyeye kulak vermenizi salık veririm:

“Afrika’da her sabah bir aslan uyanır. Ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini bilir. Yoksa aç kalacağının farkındadır. Afrika’da her sabah bir ceylan uyanır. Aslandan daha hızlı koşması gerektiğini iyi bilir. Yoksa aslana av olacaktır. Şu halde Afrika’da aslan ya da ceylan olmak çok da önemli değildir. Yeter ki güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin.”

O halde hepinizden beklentimiz daima hızlı koşmanızdır. Büyük Türkiye hedefimizin gerçekleşmesi ancak ve ancak sizlerin kabiliyetleri doğrultusunda hedeflerinize emin adımlarla koşmanızla mümkün olacaktır. Aslanlar kendi hikâyelerini yazmadıkça, avcıların hikâyelerini dinlemek zorunda kalırız. Bizlere, bizi av etmek isteyenlerin hikâyelerini dinletmeyeceğinizi ümit ediyor hepinize iyi bir tatil diliyorum.

Kıymetli Veliler;

Evlatlarınız sizin olduğu kadar bizim de evlatlarımızdır. Biz, ana babamızdan şunu öğrenerek büyüdük ve bugünlere geldik: “Üç kişinin hakkı ödenmez: Ananın, babanın ve öğretmenin. Üç kişinin sözü gücümüze gitmez: Ananın, babanın ve öğretmenin.” Bu anlayış ve düsturla evlatlarımızı geleceğe birlikte hazırlamak mecburiyetindeyiz. Evlatlarımızı daha çok dinleyecek, onlarla daha çok zaman geçirecek ve onların sorunlarını asla hafife almadan çözüm yollarını hep birlikte arayıp bulacağız. Asla ümitsizliğe kapılmayacak asla onları rencide etmeyeceğiz. Çünkü şurası unutulmamalıdır ki “Her insanın içinde bir cevher saklıdır. İyi bir anne babanın iyi bir öğretmenin öncelikli görevi bu cevheri ortaya çıkarıp işleyebilmektir.” Okullarımızın yegâne görevi budur. Evlatlarınız sizlerin nasıl ki en büyük ve en güzel hayali ise bizim de milletimizin de devletimizin de en büyük hayali ve umududur. Yani umut gençlerdedir. Gelecek, gençliğin omuzlarında yükselecektir. 

Saygıdeğer Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım;

Bir yıl boyunca mesleki anlamda üstün gayretlerinizle evlatlarımızı yetiştirmek için çabaladınız. Niğde’mizi hem LGS’de hem de TYT ve AYT sınavlarında ülke sıralamasında yukarılara taşımak için çabaladınız. Bu üstün gayretlerinizden ötürü hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Geçmişte olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da bu gayreti ve emeği esirgemeyeceğinize olan inancım tamdır. Unutmayalım ki bir ülkeyi ve bir milleti muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak yegâne ordu eğitim ordusudur. Bu ordunun bir neferi olmaktan daima onur ve gurur duydum. Sizlerin de bu onuru ve gururu her zerrenizde hissetmenizi diliyorum. 2018-2019 eğitim öğretim yılına daha dinlenmiş ve daha zinde bir şekilde başlayabilmeniz için sizlere de iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum. Tüm bu gayretlerinizden ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.