NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR´ın Yıl Sonu Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR´ın Yıl Sonu Mesajı.
İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR´ın Yıl Sonu Mesajı.

16 Eylül 2016 tarihinde başlayan 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. İlimizde 4741 öğretmen ve idarecimiz ile 384 okulumuzda 72.358 öğrencimize karne vereceğiz. Öğrencilerimiz 9 aylık çalışmalarının karşılığı olan yaz tatilini kendi kabiliyetleri doğrultusunda ya da kendi istekleri doğrultusunda değerlendireceklerdir.

Sevgili Öğrenciler,      

Bu eğitim öğretim yılında da çok çalışarak bir üst sınıfa geçmeyi hak ettiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Bazılarınızın notları düşük olabilir. Bu tatil sürecinin, eksik yönlerinizin değerlendirmesini yapmak için çok önemli bir fırsat olduğunu unutmayınız. Yaz tatilini verimli ve güzel geçirmek için kendinize ailenizle beraber mutlaka bir tatil programı hazırlamanız gerekir. Bu programda dinlenmeye, eğlenmeye ağırlık verildiği gibi zayıf derslerin telafisi ya da kendinizi eksik bulduğunuz konuların tekrarı için de zaman ayırmalısın

Tatil, kendinizi geliştirmek için çok iyi bir fırsattır. Kendinizi geliştirmenizi sağlayacak en önemli etkinlik ise kitap okumaktır.  Tatilde bol bol kitap okuyacak vakte sahip olacaksınız. Kitap okumaya karşı ilgisi olmayan öğrencilerin kalıcı başarıları yakalaması çok zordur. Tatilinizi sizlere yeni ufuklar açacak kitaplar okuyarak değerlendirmenizi tavsiye ediyor, hepinize sağlıklı ve mutlu bir yaz tatili diliyorum.

Kıymetli veliler; 

Çocuklarımız, karnelerini aldıkları zaman başarılı ya da başarısız olsun bir değerlendirme ve sonuçla karşı karşıya olduğunun bilincindedirler.

Anne-babalar; çocuklarının karne korkularını yenmelerini sağlamak, istenmeyen olumsuz davranışların oluşmasını önlemek ve şimdiki başarısızlığı gelecek yıllarda başarıya dönüştürmek için çocuklarına karne zamanı olumlu tutum ve davranışlar sergilemelidirler.

Anne-babaların çocukların karnesiyle ilgili duygularını, çocuğun kişiliğini incitmeden net bir şekilde ifade etmeleri gerekir. "Başarılı olabilmesi için, onun yanında olduğumuzu kendisine hissettirmeliyiz.  

Çocuklarınızı kesinlikle karnedeki notlarıyla suçlamamalı ve yargılamamalısınız. Her çocuğun başarılı olacağı bir alan mutlaka vardır. Önemli olan milli ve manevi değerlerine bağlı vatansever evlatlar yetiştirmektir. Çocukları arkadaşlarıyla, kardeşleriyle ve çevredeki diğer öğrencilerle kıyaslamayınız. 

Unutmayın, o herkesten farklı olan ve sadece kendine benzeyen bir bireydir.

Değerli meslektaşlarım;      

Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir.

Yeni Eğitim öğretim yılında Bakanlığımız müfredat yenileme çalışmalarıyla öğrencilerimizin en iyi, en güncel programlara ulaşması yönünde çalışmalarını uygulayacaksınız. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyor, sağlıklı ve mutlu tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                     Halil İbrahim YAŞAR

                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.