NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili öğrenciler;

Bir eğitim-öğretim döneminin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Ümit ediyorum ki hepiniz çalışmalarınızın ve emeklerinizin karşılığını almışsınızdır. Yarıyıl tatilini bir dinlenme, kendini geliştirme fırsatı olarak görünüz. Önceliğiniz dinlenmek ve ilgi alanlarınıza göre yeni bir şeyler öğrenmek, yeni yerler gezmek olsun. Her biriniz için güzel bir gelecek temennisinde bulunarak iyi tatiller diliyorum.

Kıymetli mesai arkadaşlarım;

Öncelikle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının 1. döneminde gösterdiğiniz üstün gayret ve emekleriniz için teşekkür ederim. Sizlerin emekleri ile ilimiz genelinde bize emanet edilen 72.326 yavrumuzu milletimizin ortak hayallerine ulaştıracağımıza olan inancım tamdır. Bu kapsamda yarıyıl tatilinde dinlenmenizi, Milli Eğitim Bakanlığımızca hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu’nu incelemenizi ve alanınızda yaşanan gelişmeleri takip ederek kendinizi geliştirmenizi tavsiye ediyor, iyi tatiller diliyorum.

Değerli velilerimiz;

Bugün göz aydınlığı yavrularınızın karne heyecanına hep birlikte ortak olduk. Karnedeki sonuçlar her ne olursa olsun sizden çocuklarınızın bu heyecanına hüsnü kabul göstermenizi rica ediyorum. Her birey kendine özgü bir yaradılışa sahiptir. Bu sebeple eğitim süreci, öğrencinin kendini keşif serüvenidir. Bu serüvende yavrularımızın ilgi duyduğu alanlar ve yetenekleri konusunda farkındalık kazanması en önemli faktördür. Onlara verdiğimiz değeri notlarına göre ya da akranlarının akademik durumlarına göre belirleme algısından kesinlikle uzak durmalıyız. Bizlere düşen yavrularımızın bu serüveninde onları destekleyen bir kabul anlayışı içerisinde olabilmektir. Eğitim-öğretim dönemi boyunca verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyor, sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                       Halil İbrahim YAŞAR
                                                                                                                                                                                                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.