NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR´ın 8. Sınıf Ortak Sınavları Teşekkür Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR´ın 8. Sınıf Ortak Sınavları  Teşekkür Mesajı.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönem 8. Sınıf Ortak Sınavları 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılmıştır. İlimizde, 128 okulumuzda 5806 öğrencimiz sınava girmiş, herhangi bir olumsuz durum yaşanmadan sınavlar tamamlanmıştır.

Sınava giren bütün öğrencilerimize başarılar diler, velilerimize, emeği geçen personel, yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederim.

Sınavın birinci gününde, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlâk bilgisi; ikinci gününde ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil dersi sınavları uygulanmıştır.

Merkezi ortak sınavların soru ve videolu çözümlü cevapları 28 Nisan  2017 tarihinde (bugün) saat 14.00 itibarıyla öğretmenlerin anlatımıyla, www.eba.gov.tr adresi üzerinden yayımlanacaktır.

Aynı zamanda öğrencilerimiz Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün odsgm.meb.gov.tr  adresinden de sınav kitapçıklarına ulaşılabilecektir.

Herhangi bir mazeretinden dolayı sınava giremeyen öğrenciler, mazeretlerini okul müdürlüklerine belgelendirdikleri takdirde, 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacak mazeret sınavına alınacaktır.

Okul müdürlükleri mazeret sınavına girecek öğrencilerin bilgilerini sınavdan sonra beş takvim günü içerisinde  e-okul sistemine işleyecektir.

 

                           

                                                                                                                                    Halil İbrahim YAŞAR
                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.