NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR´dan YKS Tercih Danışma Bürosu Ziyareti.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR Niğde Öğretmenevi Bahçesinde Kurulan Tercih Danışma Bürosunu Ziyaret Ederek Öğrenci ve Velilerle Bir Süre Sohbet Etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR´dan YKS Tercih Danışma Bürosu Ziyareti.

Niğde Öğretmenevi çay bahçesinde kurulan YKS tercih danışma bürosunu ziyaret ederek öğrenci ve velilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizin eğitim kalitesini artırmak, geleceğimizin teminatı yavrularımıza en iyi eğitimi vermek için tüm gayretimizle emek harcamaktayız. YKS sonrasında öğrencilerimizin başarılarının yanı sıra doğru tercihler yapmalarının ileriki yaşamlarında ne kadar önemli olduğunun bilinci ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adaylar yapacakları tercihlerle gelecekte öğrenim göreceği yükseköğretim programı ile mesleğini dolayısıyla da yaşam biçimini belirleyeceklerdir. Tercihlerde teknik hatalar çok sık yaşanıyor, sıralama hataları yapılıyor. Adaylar bazen hiç gitmek istemeyecekleri bölümleri yazabiliyorlar ve sonuçta istemediği bir programa yerleşen öğrenci ilerleyen yıllarda öğrenimlerini yarıda bırakabilmektedir. Bu hatalara düşmemek için adayların ve ailelerin uzmanlardan destek almasını öneriyoruz. Bu nedenle il genelinde 27 adet tercih danışmanlığı bürosu oluşturduk, tercih danışmanlığı bürolarının bir tanesini daha geniş kitlelere hitap edebilmesi amacıyla Niğde Öğretmenevi ve ASO bünyesinde Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü Rehberlik öğretmenleri tarafından danışmanlık hizmeti verilecek. Merkez İlçede 20, Bor ve Çiftlik İlçelerimizde ikişer, Altunhisar, Çamardı, Ulukışla İlçelerimizde ise birer adet tercih danışmanlığı büromuz 07-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında hizmet verecektir.
Bütün adaylarımıza önerimiz tercih listelerini teslim etmeden ya da sisteme giriş yapmadan önce tercih danışmanlığı bürolarımıza gelerek mutlaka bir uzmana danışmalarıdır. Hayal ettiğiniz üniversitede öğreniminizi devam ettirmeniz dileğiyle başarılar dilerim” dedi.

 

09-08-201808-08-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.