NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR Selçuk İlkokulu Öğrencilerinin Kermesini Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR Selçuk İlkokulu Öğrencilerinin Yürüttüğü "Bayat Ekmeğimi Değerlendiriyorum, Soframı Bereketlendiriyorum" Projesi Kapsamında Oluşturduğu Kermesi Ziyaret Etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR Selçuk İlkokulu Öğrencilerinin Kermesini Ziyaret Etti.

Selçuk İlkokulu bünyesinde yürütülmekte olan “Bayat Ekmeğimi Değerlendiriyorum, Soframı Bereketlendiriyorum Projesi” kapsamında 10 Nisan 2019 Çarşamba günü kermes düzenlendi. Bayat ekmeklerin kullanılmasıyla yapılan yiyeceklerin öğrenci ve kurum çalışanlarına satılarak elde edilen gelirlerin, ihtiyaç sahibi öğrencilerin yararına kullanılması amacını taşıyan etkinlik kapsamında bayat ekmekler değerlendirilirken, aynı zamanda ihtiyaç sahibi öğrenciler de sevindirilmiş oluyor.

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR Selçuk İlkokulunda gerçekleştirilen projeyi ziyaret etti. Öğrencilerin velileriyle birlikte evde hazırlamış oldukları ürünlerin standını gezen Halil İbrahim YAŞAR, öğrencilerle yakından ilgilenerek projeyle ilgili bilgiler aldı. Selçuk İlkokulu öğretmenleriyle de sohbet eden Halil İbrahim YAŞAR, "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda ve Sayın Bakanımızın da belirttiği üzere öğrencilerimizi akademik anlamda yetiştirirken diğer alanları da destekleyerek çift kanatlı olarak yetiştirmemiz gerekiyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen projenin de yavrularımızın gündelik hayat becerilerine katkıda bulunacağı kanaatindeyim. Emeği geçenleri kutlarken bu gibi örneklerin ilimiz ve ülkemizde artmasını temenni ediyorum." dedi.

Öğrencilerle fotoğraf çekiminin ardından ziyaret son buldu.

 

11-04-201911-04-201911-04-201911-04-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.