NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR Ortaöğretime Geçiş Tercih Danışmanlığı Bürolarını Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR Ortaöğretime Geçiş Tercih Danışmanlığı Bürolarını Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan ECER ile birlikte Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Sistemi kapsamında ilimizde kurulan tercih danışma bürolarını ziyaret etti. Niğde Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğünde kurulan tercih danışma bürolarında veliler ve öğrenciler ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, “2018 Yılı Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Sistemi kapsamında ilimizde 46 adet tercih danışma bürosu oluşturduk. Rehber Öğretmeni bulunmayan okullarımız için de 1 adet mobil ekip görevlendirdik. Velilerimiz Bakanlığımızın https://eokulyd.meb.gov.tr internet adresinden öğrencilerimizin bilgileri ile giriş yaparak 02-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında tercihlerini yapacaklardır. Tüm veli ve öğrencilerimizin aklında hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde tercih bürolarımız danışmanlık hizmeti sunacaktır. Bu vesileyle tüm idareci ve Rehber Öğretmenlerimize de çalışmalarında başarılar diliyor, emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Yeni sistemin ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olması temennisiyle öğrencilerimize lise hayatlarında başarılar dilerim.” dedi.

Halil İbrahim YAŞAR, Öğrenci ve velilerle bir süre sohbet etmesinin ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

05-07-201805-07-201805-07-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.