NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.

"3 Aralık, Birleşmiş Milletler tarafından "Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir. Bugün, engelli bireylere yönelik toplumsal bilincin ve farkındalığın arttırılması adına çok anlamlı ve değerlidir.
İlimizdeki okul ve 3 Aralık'ın Dünya Engelliler Günü olarak kutlanması elbette ki çok önemli, ancak engelli vatandaşlarımızı sadece yılda bir gün hatırlamak ve sonrasında unutmak doğru bir yaklaşım değildir.
Okullarimizda eğitim gören öğrencilerimizin çalışmaları, elde ettikleri başarıları bizlere gösteriyor ki, engelli bireylerimiz kendilerine imkân sağlandığı takdirde; kendilerini en iyi şekilde ifade edebiliyor, yaptıkları işlerde başarılı oluyor ve sosyal hayatın bir parçası olduğunu konusunda zihinlerdeki tüm engelleri ortadan kaldırabiliyorlar. Engelli kardeşlerimizin her an yaşama sevincini hissetmesini sağlamak, ülkemizin birliğine, beraberliğine, geleceğine olan inancımızı hep birlikte paylaşmak, Türkiye'nin yükselmesi için hep birlikte el ele mücadele etmek, üzerimize düşen önemli bir vazifedir. Engelli bireylerimizin karşılaştığı sorunlar sadece onların ve ailelerinin değil toplumun her kesimini ilgilendiren sorunlardır. Yüksek ahlaki ve insani değerlerle donanmış medeniyetimiz, insanı temele almaktadır ve insanlar arasında ayrım yapmadan tüm toplumsal imkanlara ulaşmada adaletli olunmasını bizlere miras olarak bırakmıştır. Farklı gelişim gösteren çocuklarımızın beceri ve hayallerini paylaşmak, kendilerine yetebilen, topluma faydalı bireyler haline getirmek bizlerin en önemli görevlerinden biridir. Bu düşüncelerle engelli kardeşlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, emsalsiz fedakârlıklarda bulunan ailelerine ve engellilerin eğitiminde önemli görevi ifa eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, engelsiz bir dünya diliyorum. "şeklinde konuştu.

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.