NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Sayde ve Mahmut TEK´ten Eğitime Anaokulu Desteği

Niğdeli hayırseverler Sayde ve Mahmut TEK´ten 100 öğrenci ve 4 derslik kapasiteli Anaokulu yaptırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 500.000 TL bağış yapılmıştır. Hayırseverler Sayde ve Mahmut TEK ile Milli Eğitim Bakanlığı adına Niğde Valisi Sayın Necmeddin KILIÇ arasında imzalanan protokol gereği yaptırılacak okul 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında hizmete girecektir. 
Hayırsever Sayde ve Mahmut TEK´ten Eğitime Anaokulu Desteği

Niğdeli hayırseverler Sayde ve Mahmut TEK´ten 100 öğrenci ve 4 derslik kapasiteli Anaokulu yaptırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 500.000 TL bağış yapılmıştır. Hayırseverler Sayde ve Mahmut TEK ile Milli Eğitim Bakanlığı adına Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ arasında imzalanan protokol gereği yaptırılacak okul 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında hizmete girecektir.

İmza töreninde Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ ,Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa YİĞİT, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, İl Özel İdare Sekreteri Ali NEBOL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Fatih Altan ve Ahmet Sinan ECER hazır bulundular. Açılış konuşmasını yapan Niğde İl Milli Müdürü Halil İbrahim Yaşar, hayırsever kardeşlerimiz Niğde Merkezde bir Anaokulu yaptırmak istediklerini bu amaçla 500.000 TL bağış yapmak istediklerini bize ilettiler. Biz de Gazi İlkokulunun bahçesindeki müsait alana 4 derslikli Anaokulumuzu yapabileceğimizi kendilerine bildirdik. Bugün Anaokulumuzun yapılması için protokol imzalamak üzere buradayız dedi. Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ hayırseverlerimizin duygularını öğrenmek istemesi üzerine hayırseverlerimiz yıllardır böyle bir hayır yaparak eğitime katkıda bulunma isteğinde olduklarını ifade ettiler.Mahmut TEK´in Sağlık Bakanlığı´ndan emekli şoför olduğunu, eşinin ise tuhafiye işlettiğini öğrenen Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ; "Değerli arkadaşlar bugünki bu hizmetin çarpıcı olan tarafı serveti bankalarda birikmiş, limitleri aşmış birisi değil, zengin birisi yok karşımızda. Şoför emeklisi olan bir arkadaşımız ama gönülleri zengin.Ülkeye hizmet etmek istiyorlar.Sınırlı varlıklarının önemli bir bölümünü getirip bize veriyorlar. Bunun bir örnek olmasını, maddi durumları iyi olan vatandaşlarımıza örnek olmasını diliyorum. Niğde olarak Milli Eğitim Bakanlığının derslik ortalamasının üzerindeyiz. Derslik başına düşen öğrenci sayımız 23 civarında yani çok iyi durumdayız.Okul öncesi eğitimi dizayn etmeye uğraşıyoruz. 2-6 Yaş arası çocuklarımızı olabildiğince okula çekmeye çalışıyoruz. Bu projemizin ucundan tutarak bize destek veren hayırseverimize çok teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz diyerek duygularını ifade etti.  

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.