NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Dr. Haluk BALÇIK´ TAN Bor İlçesi Bayat Köyüne 6 Derslikli Okul Desteği

Hayırsever Dr. Haluk BALÇIK Bor İlçesi Bayat Köyüne 6 derslikli okul yaptırılmak üzere Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 200.000 TL bağışta bulunmuştur. 
Hayırsever Dr. Haluk BALÇIK´ TAN Bor İlçesi Bayat Köyüne 6 Derslikli Okul Desteği

Niğdeli Hayırsever Dr. Haluk BALÇIK tarafından Niğde İli Bor İlçesi Bayat Köyüne yaptırılacak olan 6 derslikli okul yapım inşaatında kullanılmak üzere Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 200.000 TL bağış yapılmıştır. Valilik Makamında düzenlenen protokol törenine Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Adnan TÜRKDAMAR, Bor Kaymakamı Abdullah KÜÇÜK, Bor Belediye Başkanı Sıtkı ERAT, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Bor İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin ÖZÜDOĞRU, Bor Bayat Köyü Muhtarı Adem ARICI ile hayırsever Dr. Haluk BALÇIK katıldı.

Niğde Borlu olup halen İstanbul’da yaşayan Dr. Haluk Balçık, babasının Bor’da esnaf olduğunu, kendisinin de Bor´da doğup büyüdüğünü ve Bor’da okuduğunu ifade etti. Anne ve Babasının isimlerinin verileceği okula yaptığı katkıdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Balçık, “Kendi toprağımıza, bizi yetiştiren, bize büyük emeği geçen İlimize, İlçemize, Köyümüze böyle bir yardım yapmaktan dolayı gurur duyuyorum. Okulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Protokol Töreninde konuşan Vali Kılıç, "İyiliklerin başı eğitimdir. Bir ülkenin üzerinde ne kadar iyilik varsa, ne kadar ekonomik gelişmişlik varsa, sosyal hayatta ne kadar düzen varsa, refah ne kadar yaygınsa bunun gibi listeyi çoğaltabileceğimiz ne kadar iyilik varsa tamamı eğitimden geçer. Tarih boyunca gelişebilen ve medeniyet çizgisine mühür basan tüm uluslar eğitimlerin zirvesinde olan uluslardır. Yine tarih boyunca tüm toplumlar eğitim sistemini sadece kamuya bırakmamışlar, sivil toplum eliyle, sivil toplum örgütleri eliyle  eğitim hizmetlerine yardımcı olmaya gayret etmişlerdir. Bizim kültürümüzde de yüzyıllar boyunca, yaklaşık bir yıl boyunca eğitim hizmetleri vakıflar ve hayırseverlerin eliyle yürütülmüştür. Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra Cumhuriyetimizin koyduğu yüksek ideallere ve hedeflere ulaşabilmek için devletimiz eğitim hizmetleri ile yakından ilgilenmiş, bütçesindeki en önemli payı eğitime ayırmıştır, ancak nüfusumuzun genç olması bugün yaklaşık 20 milyon insanımızın eğitim alıyor ve eğitim veriyor olması bu işin hacminin çok yüksek olması nedeniyle bizim de hayırsever katkılarına ihtiyacımız vardır. Memnuniyetle izlemekteyiz ki ilimizde de her geçen gün yeni bir hayırseverimiz bu gayreti bir taraftan tutma yönelimi gösteriyor. Bu da bizi mutlu etmektedir. Bugünkü hayırseverimize de yapacağı ve yaptıracağı okuldan ve bu okula katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Kendileri örnek şahsiyetlerdir, bu örneğin dalga dalga diğer hayırseverlerimize de, iş adamlarımıza da, kişi ve kurumlarımıza da hızla yayılmasını temenni ediyor saygılar sunuyorum." dedi.

 İmza töreninden sonra Sayın Valimiz tarafından Hayırsever Dr. Haluk BALÇIK´a plaket takdim edildi.

 

 

27-11-201527-11-2015

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.