NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Güvenli Okul Güvenli Gelecek Projesi" Konulu Toplantı Yapıldı

2021-2022 eğitim öğretim yılında okullarımızda ve çevresinde uygulanacak sağlık, güvenlik, ulaşım gibi tedbirlerin istişare edildigi "Güvenli Okul Güvenli Gelecek" toplantısı yapıldı. 


Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kültür Merkezinde Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK başkanlığında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Emrah ÖZDEMİR, İl Jandarma Komutanı Nihat ÖZKÖK, İl Emniyet Müdürü Adnan ÖZDEMİR, İl Millî Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim YAŞAR, okul müdürleri, ilgili diğer kurum müdürleri, muhtarlar ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK, yeni eğitim öğretim döneminin ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunarak paydaşlara başarılar diledi. "Gençlerimizin eğitimine büyük önem veriyoruz, onları geleceğe hazırlamak adına canla başla çalışıyoruz. Eğitim ortamlarının huzur ve güven içinde  olması için aldığımız kararları sizlerle paylaşacağız, yine sizlerin görüş ve önerilerini alacağız, varsa eksiklikleri gözden geçireceğiz ve ona göre ilave tedbirler alacağız. Bir önceki yıl aldığımız önlemler neticesinde okul çevresinde meydana gelen olaylarda yüzde 20'lik düşüş söz konusu, tedbirleri proaktif bir şekilde uygularsak istenmeyen durumların çok daha az yaşanacağını düşünüyorum." dedi

İl Emniyet Müdürlüğünden Asayiş ve Çocuk Şube Müdürü , okullarda ve çevresinde son üç yılda alınan güvenlik tedbirleri ile yeni dönemde gerçekleştirilecek uygulamaları anlatan sunumu gerçekleştirdi. 

Toplantı; Sayın Valimizden söz alan katılımcıların bildirdiği sorun, görüş ve taleplerin istişaresi ile sona erdi.

07-09-2021

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.