NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Münasebetiyle Program Düzenlendi.

Cemil Meriç Görme Engelliler ve Hüdavent Hatun İşitme Engelliler Ortaokulu Tarafından Engelliler Haftası Programı Düzenlendi.
Engelliler Haftası Münasebetiyle Program Düzenlendi.

Cemil Meriç Görme Engelliler Ortaokulu ve Hüdavent Hatun İşitme Engelliler Ortaokulu Öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı program Niğde Kültür Merkezinde 11 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 20.00´de başladı. Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa BAYRAK, Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet DEMİRCİ ve Sezai DEMİRHAN, Kurum Müdürleri ile öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Adnan GÜMÜŞ, "Okulumuzun hazırlamış olduğu programa hepiniz hoş geldiniz. Toplumların huzuru ve mutluluğu tüm bireylerinin doğuştan sahip oldukları hakları kullanabilmeleri, hiçbir ayrım gözetmeksizin sunulan imkanlardan yararlanabilmeleri ve geleceğe güvenle bakabilmeleri ile mümkündür. Engellilerin asıl beklentileri toplumsal duyarlılıktır. Çocuk ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak ilk adım olacaktır. 

Engelli kardeşlerimiz, fırsat verildiğinde spor, sanat, edebiyat, sivil toplum, siyaset ve iş dünyası gibi hayatın her alanında gurur verici başarılara imza atmakta ve diğer engellilerimiz için de örnek olmaktadırlar. Engelli sporcularımızın elde ettiği başarılar ve dünya rekoru kırmaları bunun en güzel göstergelerindendir. Önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele gerçekten takdire şayandır.
Önümüzdeki süreçte değişen şartları ve ihtiyaçları dikkate alarak devlet, üniversite, sivil toplum, iş dünyası ve tek tek fertler olarak el ele vermeli, engellilerimizin çok daha müreffeh bir seviyeye hep beraber taşımalıyız. Engelli kardeşlerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmak, onların toplumla daha da bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak onların da toplumsal sorumlulukları almalarını mümkün kılmak, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini de beraberinde getirecektir.
Engelli vatandaşlarımızın, hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda devlete ve topluma düşen ise engelli insanlarımızın kendilerini ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri eşit vatandaşlar olarak toplumda var olacak olabilecekleri imkanları sunmaktır. Bu anlamlı hafta dolayısıyla düzenlenecek tüm etkinliklere başarılar diliyor, etkinliklerin bu alandaki toplumsal sorumluluğu, hassasiyeti ve şuuru artırması temennisiyle tüm engelli kardeşlerimizin huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmeleri diliyorum. Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerime ve ayrıca Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrencilerine teşekkür eder, hepinizi saygıyla selamlarım." dedi. Program öğrencilerin hazırladığı şiir, skeç ve koro gösterileri ile devam etti. Program ünlü sanatçı Şenay´ın seslendirdiği "Hayat Bayram Olsa" adlı şarkının tüm davetliler ile öğrencilerin birlikte söylemesiyle son buldu. 

12-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.