NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Enerjimiz Güneş Olsun Okullarımız Yeşil Olsun Adlı Projemizin Bilgilendirme Konferansı Düzenlendi.

"Enerjimiz Güneş Olsun; Okullarımız Yeşil Olsun" Adlı Projemizin bilgilendirme konferansı Kültür Merkezinde Düzenlendi.
Enerjimiz Güneş Olsun Okullarımız Yeşil Olsun Adlı Projemizin Bilgilendirme Konferansı Düzenlendi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Enerji Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen "Enerjimiz Güneş Olsun; Okullarımız Yeşil Olsun" adlı Projemizin bilgilendirme konferansı 15.03.2016 Salı günü 10,00´da Kültür Merkezinde düzenlendi. Konferansa Niğde Vali Yardımcısı Adnan TÜRKDAMAR, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Yenilenebilir Enerji Kaynakları Şube Müdürü Mustafa Çalışkan, Niğde Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Mehmet ŞENER, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR ile yenilenebilir enerji sektör temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, yaptığı açılış konuşmasında;"Yenilenebilir enerji kaynaklarının giderek önem kazandığı günümüzde bizde teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

      Ülkemizde ilk Yenilenebilir Teknoloji Alanını 2012 yılında Niğde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde açarak kayıt yaptığımız ilk öğrencilerimiz bir aylık stajlarını Almanya ve İsveç´te yaparak Türkiye´nin ilk Yenilenebilir Enerji Teknisyenleri olarak bu yıl mezun oluyorlar.

Bor İlçemizde kurulması düşünülen 1500 Megavatlık elektrik üretecek Enerji İhtisas Bölgesi de göz önünde bulundurulduğunda bu alanımızın ilimizde olması, öğrencilerimiz için büyük bir istihdam fırsatı olduğunu düşünüyorum.

        Bugün burada "Okullarımız Yeşil Olsun; Enerjimiz Güneş olsun" adlı Ahiler Kalkınma Ajansı destekli Projemiz sebebi ile toplanmış bulunuyoruz. Bu proje kapsamında Pansiyonlu 10 okulumuzda güneş enerjisi sistemi kurularak elektrik ihtiyaçlarının bir kısmını güneş enerjisi ile karşılamaları sağlanacaktır.

       Programımıza katılan;

-Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Salih Canbal Bey´e,

-Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü- Yenilenebilir Enerji Kaynakları Şube Müdürü Mustafa Çalışkan Bey´e,

-Günder Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu Bey´e,

-Ödül Solar Yenilenebilir Enerji Danışmanı Emre Kaynak Bey´e,

-ELTEMTEK Yenilenebilir Enerji Hizmetleri Grup Başkanı Yaşar Öztürk’e teşekkür ederim.

Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür eder. Projenin hayırlı olmasını dilerim."dedi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Nevşehir Genel Sekreteri Mehmet Fatih YILDIZ ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL´ın konuşmaları ile devam eden konferans Niğde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yenilenebilir Enerji Teknikleri alanı bölüm Şefi Türker YAVUZER tarafından Proje sunumu ile proje yaygınlaştırma faaliyeti gerçekleştirildi. Konferans yenilenebilir enerji sektöründen uzman katılımcıların bilgilendirme konuşmaları ve son olarak soru-cevap bölümü ile tamamlandı.  

16-03-201616-03-201616-03-201616-03-2016

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.