NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Enerji Altyapısı Mali Destek Programı İmza Töreni

Müdürlüğümüz; kabul gören projesini hayata geçirmek üzere Ahiler Kalkınma Ajansı Enerji Altyapısı Mali Destek Programı İmza Törenine katıldı.
Enerji Altyapısı Mali Destek Programı İmza Töreni

Tüm dünyada olduğu gibi, bölgemizde de çevre bilincinin kazanılmaya başlanması ve yaşanmakta olan enerji darboğazı nedeniyle, alternatif enerji kaynakları daha bilinçli kullanılmaya başlanmıştır. Ancak; pek çok konuda olduğu gibi alternatif enerji kaynakları konusunda da gerekli çalışmaların yapılmasında gecikilmiştir.Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; Türkiyenin ilk yenilenebilir enerji teknisyenlerinin yetişmesi ve yenilenebilir enerji üretim ve kullanımı alanında farkındalık oluşturulması açısından örnek model çalışmalarımızı Bakanlık nezninde sürdürmekteyiz. Kurumumuz; yeni projemiz ” ENERJİMİZ GÜNEŞ OLSUN;OKULLARIMIZ YEŞİL OLSUN” adlı proje ile Ahiler Kalkınma Ajansı Enerji Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.    Bu projenin amaçlarından biri de 10 eğitim kuruluşumuzun çatılarına kurulacak olan fotovoltaik paneller ile oluşturulacak güneş enerjisi santralleridir. Enerji sektörünün ve işgücü piyasasının yenilenebilir kaynaklar açısından teşvik edilmesi de hedeflerimiz arasında yer almaktadır. İlimiz genelindeki Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul, Pansiyon ve yönetim binalarımızın tam gün tam yıl prensibine göre çalışmakta olan ortalama enerji ihtiyaçları hesaplanmış ve yıllık bazda en fazla enerji tüketme potansiyeline sahip olma durumlarının fizibiliteleri yapılmıştır. Projeye dahil olan 10 kurumumuzun enerji sarfiyatları hesaplanmıştır. Yenilenebilir Enerji Kaynakları olarak; güneş enerjisinden elektrik elde etme yöntemlerinden biri olan ve sıfır karbondioksit emisyonu ile doğayla özdeş  fotovoltaik paneller, kurumlarımızın elektrik ihtiyacını karşılamak üzere proje kapsamında  10 kurumumuza kurulacaktır.

                  12 Ağustos 2015  Çarşamba günü saat:15:30’da Niğde Yatırım Destek Ofisi’nde Niğde Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın  Necmeddin KILIÇ’ın katılımıyla; 2015 MDP kapsamında Niğde ilinde sözleşme imzalayan kurumlar arasında yer alan Niğde İl milli Eğitim Müdürlüğümüz adına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim Yaşar  imza törenine katılmıştır.

 

val

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.