NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İyi Örnekler Yarışması Finali Yapıldı!

Eğitimde İyi Örnekler Yarışması Finali Yapıldı!

Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen "Eğitimde İyi Örnekler" proje yarışmasının üçüncüsü "Ekolojik Bilinç" teması ile yapıldı. İl genelinde 4 farklı kategoride düzenlenen yarışmaya okullarımızdan 75 başvuru yapıldı. Ön değerlendirmeyi geçen 20 proje için de 23.05.2022 tarihinde Niğde Belediyesi Hüdavent Hatun Sosyal Tesislerinde final değerlendirmeleri yapıldı.

Final törenine Niğde Valisi Sn. Mustafa KOÇ, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Melih AYHAN, Ömer Halisdemir Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Nafiz TOK, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Halil İbrahim YAŞAR; okullarımızdan idareci, öğretmen, öğrencilerimiz ile veliler katıldı. Açılış konuşmasını yapan YAŞAR; 

"Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi koordinatörlüğünde geçtiğimiz yıllarda  "Değerler Eğitimi" "2023 Eğitim Vizyonu" temaları ile gerçekleştirdiğimiz Niğde Eğitimde İyi Örnekler Yarışmamızı bu yıl "Ekolojik Bilinç" teması ile tekrar düzenliyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. 

Okul ve kurumlarımızın yaptığı örnek çalışmaları görmek, öğretmen ve idarecilerimizi teşvik etmek ve diğer kurumlarımıza duyurmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz yarışmaya 4 kategoride toplam 75 proje başvurusu yapıldı. Katılımın yüksek olması bizleri son derece memnun etmiştir. Bu sebeple il geneli tüm öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Eğitim adına, geleceğimizin teminatı yavrularımıza daha iyi eğitim verebilmek adına, öğretmen ve idarecilerimizin proje hazırlamaları ve uygulamalari bizleri gelecek adına umutlandırmaktadır. 

Bu yıl son dönemlerde önemini giderek daha iyi anladığımız iklim değişikliği ile mücadele ve geri dönüşüm konularında farkındalık oluşturmak amacıyla Ekolojik Bilinç temasını belirledik. Jüri tarafından yapılan ön değerlendirme sonucunda bugün 20 proje ile final sunumunu gerçekleştiriyoruz. Jüri üyeleri tarafından burada yapılacak son değerlendirme ile her kademeden 3'er projeyi ödüllendireceğiz. Eğitim kalitemizi artırmak için proje geliştiren tüm mesai arkadaşlarıma can-ı gönülden teşekkürlerimi iletiyorum. Yarışmanın hazırlanmasında ve değerlendirmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi

 Açılış konuşmasının ardından Niğde Valisi Sn. Mustafa KOÇ, faaliyette emeği geçenlere teşekkür etti ve kurdele kesimi yapıldı. Protokol üyelerinin stantları ziyaret etmesinin ardından jüri üyeleri tarafından değerlendirmeler yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda;

Okul öncesi kategorisinde;

 1. Atatürk Eğtimciler Anaokulu - Doğanın Gücü Karbon Ayak İzi
 2. Şehit Halil Akkoç Anaokulu - Doğanın Enerjisi
 3. Sayde ve Mahmut Tek Anaokulu - Bir Tohum Bin Hayat

İlkokul Kategorisinde;

 1. Edikli Atatürk İlkokulu - Ekobil Dedektifleri
 2. Kemerhisar Cumhuriyet İlkokulu - Dönüştürüyorum Oynuyorum Mobil Uygulama
 3. Cumhuriyet İlkokulu - Dünyayı Kurtaracak Küçük Yeşil Adımlar

Ortaokul Kategorisinde;

 1. 23 Nisan Havacılar İlkokulu - Okul Nefestir
 2. Abdulhamit Han Ortaokulu - Hareketlerimiz Yeşil Bir Ayak İzi Bıraksın
 3. Şehit Polis Okan Acar İmam Hatip Ortaokulu - Topla, Ayrıştır, Kazan!

Lise Kategorisinde;

 1. Cumhuriyet Anadolu Lisesi - Atma Dönüştür
 2. Mehmet Akif Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Sürdürülebilir Yeni Dünya
 3. Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Make It Happen Our Nature

Programın sonunda jüri üyelerine plaket, başvuru yapan tüm katılımcılara katılım belgesi ve dereceye girenlere de ödülleri verildi. 

24-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-2022

 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.