NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Vefatının 81. Yılında Niğde'de Törenle Anıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Vefatının 81. Yılında Niğde'de Törenle Anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, vefatının 81. yılında Niğde'de törenle anıldı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen anma törenine Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz ERGUN ve Selim GÜLTEKİN, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi GÜRER, Belediye Başkanı Emrah ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, protokol üyeleri, askeri erkan, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Niğde Valiliği, Niğde Belediyesi ile diğer kurum ve kuruluşların Atatürk Anıtı'na çelenklerini sunmaları ile başlayan törende, saatler 09.05'i gösterdiğinde siren sesinin duyulmasıyla adeta hayat durdu. 2 dakika boyunca saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile tören sona erdi. Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Niğde Kültür Merkezinde Hacı Zekiye Aslan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan "10 Kasım Atatürk'ü Anma" programı düzenlendi.

Öğrencilerin oluşturduğu koro tarafından Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği şarkıların seslendirildiği ve şiirlerin okunduğu programda yine öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı. Kültür Merkezinde düzenlenen programın ardından Valimiz Sayın Yılmaz ŞİMŞEK ve beraberindeki protokol üyeleri, Niğdeli Ressam Sefa BÜTE ve İl Kültür Müdürlüğü tarafından Güzel Sanatlar Galerisinde hazırlanan "Atatürk" temalı fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdiler.

 

 

11-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-201911-11-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.