NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bir Kitap Da Benden Olsun, Kütüphaneler Hayat Bulsun!" Sloganı ile İlimiz Genelinde Kitap Toplama Kampanyası Başlatıldı."Bir Kitap Da Benden Olsun, Kütüphaneler Hayat Bulsun!" Sloganı ile ilimiz genelinde kitap toplama kampanyası başlatıldı. Kampanya ile okullarımıza kurulan kütüphanelerin zenginleştirilmesi amaçlanmaktadır.

Vatandaşlarımız bağışlamak istedikleri kitapları en yakın okula götürerek bu güzel kampanyaya destek olabilirler.

Okullarda yapılacak tasnif ile kitaplar seviyesine göre ayrılarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesiyle ihtiyaç bulunan okulların kütüphanelerine ulaştırılacaktır. Okul müdürleriyle çevrimiçi ortamda toplantı düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR: "Geçtiğimiz günlerde kütüphanesiz okul kalmasın uygulaması ile tüm okullarımıza kütüphane kazandırdık. Kampanya ile şu an okul kütüphanelerimizde öğrenci başına düşen ortalama kitap sayımızı 4'ten 8'e çıkarmayı hedefliyoruz. İlimiz genelinde tüm vatandaşlarımızı da bu güzel ve anlamlı kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz. 

Kitap okumanın öğrencilerimizi her yönden geliştiren bir alışkanlık olmasının yanında, teknolojinin olumsuz etkilerinden de koruyacağını düşünerek okullarımızın kütüphanelerini zenginleştireceğiz. Şimdiden destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

08-02-202208-02-2022

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.