NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilsem Öğrenci Seçme 1 ve 2. Sınıflar Tablet Sınavı

 

İlkokul 1 ve 2. sınıfların tablet üzerinden online olarak yapılacak olan Bilim ve Sanat Merkezine Öğrenci Seçme Sınavları, Niğde ilinde, 27 Şubat- 16 Nisan arasında Cumartesi-Pazar günleri 09.00-10.30-13.00-14.30 şeklinde 4 oturum halinde yapılacaktır.

Her aday bu tarihler arasında belirlenecek bir günde, bu oturumlardan birinde sınava girecektir.

Hangi adayın hangi tarih ve oturumda sınava gireceğine ilişkin bilgilerin yer alacağı Sınava Giriş Belgeleri 24 veya 25 Şubat tarihlerinde e-Okuldan yayımlanacaktır.

İlgili İlkokul müdürlükleri Sınava Giriş Belgelerini yazdırıp onaylayarak veliye teslim edecektir.

Sınavların tamamı Bilim sanat Merkezi´nde yapılacaktır.

Her oturum başlamadan önce "Örnekleri İzleyelim ve Alıştırmalar" bölümünde çocuklar tablet sınavına hazır hale getirilecektir, bu konuda endişeye gerek yoktur.

Sorular çok fazla sözel metin içermeyen şekil ve resim ağırlıklı sorular olacağından okuma yazma becerisinin de çok etkisi olmayacaktır.

Detaylar için Bakanlığımız tarafından yayımlanan uygulama kılavuzunu okuyunuz.

Sınav ekranında denemeler yaparak öğrencinin sisteme hazırlanmasının amaçlandığı BİLSEM Grup Tarama Sistemi Demo yazılımı mobil cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.