NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Teslim Töreni Düzenlendi.

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okullarımıza belgeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR ve İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Ertan DEĞİRMENCİOĞLU tarafından takdim edildi. 
Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Teslim Töreni Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi , Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı'nın okullarda obezite ile mücadele, dengeli beslenme, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan ''Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul'' protokolü kapsamında yürütülen projede 130 okulumuz Beyaz Bayrak, 30 okulumuz ise Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Programın açılış konuşmasını yapan  İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı denetimler sonucunda sertifika almaya hak kazanan okullarımıza sertifikalarını takdim ediyoruz. Bugün İtibari ile İl genelinde ''Beyaz Bayrak'' sahibi okulumuz 241' e ''Beslenme Dostu Okul'' sayımız ise 83' e ulaşmıştır. Emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Bu güzel uygulamaya tüm okullarımızın dahil olması için çalışmalarımız devam ediyor. Geleceğimizin teminatı yavrularımıza daha temiz ve daha sağlıklı ortamlarda eğitim vermek için gayret sarfediyoruz. Sertifika alan okulların idareci ve öğretmenlerini tebrik ederken diğer okullarımızın da en kısa sürede bu sertifikaları alacağına inanıyorum." dedi.

02-07-201902-07-2019

 

 

 

                   Daha çok fotoğraf için  

                  www.facebook.com/nigdeilmem 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.