NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´´Başarıya Değer Veriyoruz Yarışmasında´´ Büyük Final

Mevlana Ortaokulu ve Selçuk İlkokulunun ortaklaşa hazırladığı ‘’Başarıya Değer Veriyoruz’’ adlı Bilgi Yarışması Finali dün 5 Şubat Kapalı Spor Salonunda büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi.
´´Başarıya Değer Veriyoruz Yarışmasında´´ Büyük Final

Mevlana Ortaokulu ve Selçuk İlkokulunun ortaklaşa hazırladığı ‘’Başarıya Değer Veriyoruz’’ adlı Bilgi Yarışması Finali dün 5 Şubat Kapalı Spor Salonunda büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi.

Nisan ayında yapılan ön eleme turunda finale kalan 4. Sınıflarda 14 okul ve 5. Sınıflarda 14 okul ayrı ayrı yapılan Final Aşamasına katıldılar.

Büyük heyecana sahne olan Finale; Niğde Vali Yardımcısı Abdullah UÇGUN, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan ECER, Şube Müdürleri Üzeyir ÖZDOĞAN , Adem ERTUĞRUL ve Jüri Başkanlığını yapan  Naci GILIÇ, Okul idarecileri ve Öğretmenleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldılar.

Yarışma öncesi  Selçuk İlkokulu Müdürü Orhan ÇETİN ve Mevlana Ortaokulu Müdürü Halis ERÇATIM birer konuşma yaptılar. Her iki okul müdürü de katılımcılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek bu yarışmanın bir şölen havasında geçeceğini belirttiler. Amaçlarının öğrencilerin kendilerini ifade etme becerilerine katkı sağlamak ve onlara ileride hafızalarında hoş bir anı olarak kalacak bir gün yaşatmak olduğunu söylediler.

Öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen yarışmada büyük bir heyecan ve coşku hakimdi.

Final önceden beklendiği gibi bir şölen havasında geçti. Selçuk İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı ‘’Kafkas’’ gösterisi, Mevlana Ortaokulunun hazırladığı ‘’sema’’ gösterisi ve Niğde Bilsem öğrencilerinin hazırladığı piyano eşliğinde müzik dinletisi izleyicilere sunuldu.

Final yarışmaları sonucunda İlkokullar Düzeyinde; Atatürk Ortaokulu birinci, Gazi İlkokulu ikinci ve Bor Yunus Emre İlkokulu üçüncü oldu.

Ortaokullar düzeyinde Mevlana Ortaokulu birinci, 5 Şubat Ortaokulu ikinci ve Atatürk Ortaokulu üçüncü oldu.

Yarışmada her iki okul düzeyinde de birinci olan okul öğrencilerine birer adet olmak üzere toplam 6 adet Cumhuriyet Altını, ,ikinci olan öğrencilere toplam 6 adet yarım altın, üçüncü olan öğrencilere toplam 6 adet çeyrek altın ödül olarak dağıtıldı.

Ayrıca kendi kategorilerinde birinci olan Mevlana Ortaokulu ve Atatürk Ortaokuluna birer adet Dizüstü Bilgisayar hediye edildi.

Yarışma Finaline katılan toplam 86 öğrenciye 20 şer TL lik kırtasiye hediye çeki verildi.

Ayrıca Yarışmaya maddi manevi her türlü katkıyı esirgemeyen, Tamer Kırtasiye sahibi Tamer TÜRKCAN’a ve Niğde Ak Şemsettin Bilim Sanat Merkezine birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Yarışmalar sonunda bir konuşma yapan Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar; Başta bu büyük ve güzel organizasyonu gerçekleştiren Mevlana Ortaokulu ve Selçuk İlkokulu idareci ve öğretmenlerine teşekkür ettiğini belirtti. Niğde’mize yakışan böyle güzel bir çalışmanın sonucunda burada yer alan yarışmacı öğrencileri tek tek tebrik ettiğini ve başarılarının devamını dilediğini söyledi.

 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.