NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızca Gönderilen Özel Materyaller Özel Öğrencilere Ulaştırıldı.

Bakanlığımızca Gönderilen Özel Materyaller Özel Öğrencilere Ulaştırıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen tanıtım faaliyeti sonrası Millî Eğitim Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından özel çocuklarımız için hazırlanan 100 farklı eğitim materyalinden oluşan özel eğitim materyalleri 81 il ile beraber ilimize de ulaştı. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan ECER ve komisyon üyeleri tarafından teslim alınan özel eğitim materyalleri ilimizde özel eğitim veren ikisi özel eğitim uygulama okulu, bir özel eğitim meslek okulu, bir görme engelliler okulu olmak üzere, okullar bünyesinde açılmış 27 özel eğitim sınıfına dağıtılmıştır.

Engelli bireylerin kaliteli eğitim almaları ve hak ettikleri yaşam düzeylerine ulaşabilmeleri için Bakanlığımızca hazırlanan özel eğitim materyalleri okuma yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum, sosyal iletişim gibi alanlarındaki becerileri kazandıracak. Özel çocuklarımızın öğrenme ve üretme süreçlerini zenginleştirmeyi hedefleyen en çok ihtiyaç duyulan materyaller temel alınarak üretilen bu materyallerin tasarımları Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce yapılmış olup 100 farklı çeşit olmak üzere toplamda 143.000 materyal seti hazırlandı.

Konu ile ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sinan ECER “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi olmak üzere Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ ve bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim YAŞAR Beye teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

05-03-201905-03-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.