NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızca Başlatılan "Matematik Seferberliği" Kapsamında Matematik Çalıştayı Düzenlendi.

Bakanlığımızca Başlatılan

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde yürütülmek üzere Matematik Seferberliği başlatılmıştır. Matematik Seferberliği projesinde yeni yaklaşımlarla matematiğin soyut bir ders olmaktan çıkarılması, matematiğin günlük yaşam becerilerine uyarlanarak kalıcı ve severek öğrenmenin sağlanması ve öğrencilere bilgi okuryazarlığı öğretilerek daha çok üretmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır. Matematik'in sadece yetenekli öğrencilerin üstesinden gelebileceği zorlu bir ders olmaktan çıkıp, tüm öğrencilerin keyifle, günlük yaşamla bağdaştırılabildikleri keyifli bir ders haline getirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca 21. yüzyıl becerilerine Matematik derslerinde yer verilmesi ile soyut bilgiler öğrencilerin gerçek hayatta kullanabileceği bilgilere dönüştürülmesi de amaçlar arasında bulunmaktadır.

Niğde ilinde de Matematik seferberliği kapsamında çalışmalara başlanmıştır. 28.06.2022 tarihinde ilimizde sınıf öğretmenleri, İlköğretim matematik öğretmenleri ve lise matematik öğretmenlerinin katılımlarıyla Honour otelde bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya Niğde Milli Eğitim Müdür yardımcımız Ahmet Şenel, Şube müdürümüz Selçuk Karataş katılım sağlayarak Matematik Seferberliği konusunda katılımcılara bilgilendirme yaptılar. Çalıştayda Dr. Gülşah SALTIK AYHANÖZ tarafından Matematik Seferberliği, amaçları ve bu kapsamda ilimizde yapılabilecek çalışmalar konusunda katılımcılara ilham verici bilgiler verildi. Katılımcı öğretmenler il bazında yapılabilecek çalışmaları aralarında tartışarak yeni fikirler ürettiler. Çalıştay iyi temennilerle amacına uygun bir şekilde tamamlandı.

 

 

29-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-2022

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.