NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayhan Şahenk Vakfı Bu Yıl Da 1050 Öğrenciyi Sevindirdi.

Ayhan Şahenk Vakfı Bu Yıl Da 1050 Öğrenciyi Sevindirdi.

Merhum Ayhan Şahenk´in kurduğu Ayhan Şahenk Vakfı, sosyal yardım uygulamaları kapsamında bu yıl da 1050 ilkokul ve ortaokul öğrencisini sevindirdi. Giyim yardımlarından, Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen Niğde Merkezden 450, Altunhisar, Çamardı, Bor, Ulukışla ve Çiftlik ilçelerinden 120´şer olmak üzere toplam 1050 öğrenci faydalandı.

Niğde Vali Yardımcısı Ekrem AYLANÇ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Arif YAYLA ve Ayhan Şahenk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Nuri ERASLAN´ın katılımlarıyla gerçekleşen törende öğrencilere hediyeler takdim edildi. Ayhan Şahenk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Nuri ERASLAN açılış konuşmasında "Merhum Ayhan ŞAHENK beyefendinin başlattığı ve 21 yıldır gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle hediye dağıtımı programında sizlerle bir araya gelmiş bulunmaktan son derece memnunuz. Hediye dağıtımımızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftasında gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi merhum Ayhan ŞAHENK Niğde´de doğmuş, Niğde´de büyümüş ve Türkiye´nin yetiştirdiği en önemli iş adamlarından biridir. Ülkemize çok sayıda eserler kazandırmıştır. Sağlık ve Eğitim alanları da Ayhan ŞAHENK beyefendinin hassasiyetle üzerinde durduğu konuların başında gelmektedir. Onun gözünde çocukların ayrı bir yeri vardı. Kendisini saygıyla, rahmetle anıyoruz. Sevgili çocuklar hediyelerinizi güle güle kullanın. " dedi. Niğde Vali Yardımcısı Ekrem AYLANÇ, yaptığı selamlama konuşmasında " Ayhan Şahenk Vakfı tarafından her yıl yapılan bu anlamlı etkinlikten dolayı ziyadesiyle memnunuz. Gerçekten ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımların ulaşması konusunda 21 yıldır süren bu hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu kıymetli hizmetlerden dolayı Ayhan Şahenk´e Yüce Allah´tan rahmet dilerim." dedi.

23-10-201823-10-201823-10-201823-10-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.