NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk´ün Niğde´ye Gelişinin 81. Yıldönümü Kutlandı

Atatürk´ün Niğde´ye gelişinin 81. yıldönümü yapılan tören ve etkinliklerle kutlandı
Atatürk´ün Niğde´ye Gelişinin 81. Yıldönümü Kutlandı

Atatürk´ün Niğde´ye gelişinin 81. yıldönümü yapılan tören ve etkinliklerle kutlandı.

Atatürk’ün 5 Şubat 1934 yılında Niğde´ye gelişi sebebiyle, Niğde Gar´ı önünde 09.15’te toplanan Niğde Protokolü, lise ve dengi okullardan gelen öğrenci grupları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sporcular ve çok sayıda vatandaş kortej eşliğinde Cumhuriyet Meydanına yürüdü.

Törene Niğde Valisi Necmettin Kılıç, İl Jandarma ve Garnizon Komutan Vekili Jan. Asayiş Şube Müd. Jn. Kd. Yarbay Süreyya GÜLER, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Üniversitesi Rektörü Adnan Görür, Vali Yardımcıları Hanlar İden, Mustafa KARACA ve Özgür KÖRÜKÇÜ, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal KURT, İl Genel Meclis Başkanı Mahmut PEŞİN, Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle devam etti. Törende Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunmasının akabinde Atatürk’ün Niğde’ye gelişi etkinlikleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Sonrasında; 5 Şubat Niğde’nin onur günü dolayısıyla Kültür Merkezinde açılan Şeref defterini Vali Necmeddin KILIÇ, İl Jandarma ve Garnizon Komutan Albay Ufuk Nayır ile Belediye Başkanı Faruk Akdoğan imzaladı.

Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Niğde Gazeteciler Cemiyeti, Niğde Gazeteciler Birliği, Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından müştereken düzenlenen “ Niğde Basını ” ve ´´Atatürk´´ konulu sergiler gezilerek İl Kültür Merkezi fuaye salonunda ´´ Atatürk Niğde´de´´ konulu sinevizyon gösterisiyle program sona erdi.

 

5 şubat5 şubat5 şubat55 şubat5 şubat5 şubat5

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.