NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi "Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık BUĞRA" Paneli Düzenlendi

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Kapsamında "Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık BUĞRA" Paneli Düzenlendi.
Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi "Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık BUĞRA" Paneli Düzenlendi

Anadolu Mektebi tarafından organize edilen 18-20 Ekim 2017 tarihleri arasında Aksaray, Niğde ve Nevşehir´de 25 farklı merkezde icra edilmekte olan "Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık BUĞRA" başlıklı panel 19 Ekim 2017 Perşembe günü Niğde İl Kültür Merkezi salonunda düzenlendi.

Panele Niğde Vali Yardımcısı Cemil KILINÇ, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Sami GÜÇLÜ, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin KAR, İl Genel Meclis Başkanı Bülent KÜÇÜKTUNA, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR ile diğer protokol mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Selamlama konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Anadolu Mektebi tarafından organize edilen 18-20 Ekim 2017 tarihleri arasında Aksaray, Niğde ve Nevşehir’de 25 farklı merkezde icra edilmekte olan   “EDEBİYATIMIZIN YERLİ VE MİLLİ SESİ TARIK BUĞRA” başlıklı  açılış panelimize, Niğde’mize hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Hani Üstad Necip Fazıl UTANSIN şiirinde diyor ya:

Tohum saç bitmezse tohum utansın

Hedefe varmayan mızrak utansın

Anadolu’muz öyle mümbit bir toprak ki ekilen bir tohuma binlerle karşılık veriyor. Bunu en canlı örneği bu salon değil mi?

Sayın bakanımız  Sami GÜÇLÜ Bey’in Sakarya’da attığı bu tohum bu gün binlerce fidana ve meyveye dönüşmüş durumda. 5-10 kişilik bir okuma grubuyla başlayan bu çalışma bu gün 30 ilde  binlerce öğrenciyle yoluna devam etmektedir. Biz de Niğde olarak bu tohumun ekildiği illerden birisiyiz. Görevli şube müdürümüzle  12 okulumuzdaki 12 edebiyat öğretmenimiz ve 70 öğrencimizle Anadolu Mektebine talebe katkısında bulunuyor olmaktan bahtiyarız. Bahtiyarız, çünkü tanıtım filmimizde de belirtildiği gibi sorumluluk sahibi, ülkesini seven, yerli ve milli bir duruşu olan nesillerin yetişmesine destek oluyoruz. Bahtiyarız, çünkü eserleriyle, hayatıyla milli duruşun tanıklığını yapan Tarık BUĞRA’ yı gençlerimizden dinleme fırsatını yaşayacağız.

Bahtiyarız ülkemizin farklı illerinden gelen siz değerli öğretmen ve öğrencileri Niğde’mizde misafir edeceğiz.  

Bu vesileyle emin adımlarla yoluna devam eden Anadolu Mektebi’nin yürütme kurulu başkanı değerli büyüğümüz Prof. Dr. Sami  GÜÇLÜ Bakanıma, merkez ofiste çalışan sorumlu arkadaşlara, öğrencilerimize bu okumalarda rehberlik yapan değerli öğretmenlerimize  ve bu çalışmanın özünü oluşturan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum." dedi. Program Panelist öğrencilerin konuşmaları ile devam etti. Program sonunda Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Sami GÜÇLÜ ve Niğde Vali Yardımcısı Cemil KILINÇ´ın değerlendirme konuşmaları yer aldı.

Program kapsamında 5 okulda Tarık BUĞRA konulu panel düzenlendi.

19-10-201719-10-201719-10-201719-10-201719-10-201719-10-2017

 

 

 

Daha çok fotoğraf için

 

     www.facebook.com/nigdeilmem  

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.