NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi.
ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her türden eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenci ve kursiyerlere okuma alışkanlığı kazandırarak kültürel yönden gelişmelerini sağlamak ve aynı zamanda çalışkan, doğru, sadakatli, kendine güvenen, irade sahibi, önceliklerini doğru belirleyen, ilkeli ve tutarlı olabilen, mensup olduğu aileyi önemseyen bireyler yetiştirme hedefi ve başta Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, millî ve manevi değerlerimize sahip çıkan, kültürümüze önemli katkıları olan şair ve yazarlarımızın eserlerini öğrencilere okutmak, okudukları yazarların eserlerini değerlendirmelerini sağlamak, okunan eserlerin kendilerinde meydana getirdiği tesirleri yazıyla anlatmalarına imkân tanımak ve bu faaliyetlerin çeşitli panel, yarışma, seminer vb. etkinliklerle sunulmasını sağlama amacıyla başlatılan "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" projesi bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Yürütme Kurulu Başkanı SAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, Şube Müdürü Sezai DEMİRHAN, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü YAŞAR," Öncelikle böyle güzel ve anlamlı bir projenin ilimizde de uygulanacak olmasından dolayı çok mutluyuz. Elde edilen olumlu neticelerle giderek büyüyen ve kapsamı genişleyen projede emeği geçenlere teşekkürü borç bilerek ilimiz öğrencilerinin de istifade etmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğimizi ifade etmek isterim. Öğrencilerimiz ve ilimiz adına Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ Hocamıza teşekkür eder saygılar sunarım." dedi.

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Yürütme Kurulu Başkanı Gıda Tarım ve Hayvancılık eski bakanı, SAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Güçlü, Anadolu Mektebi Projesi’nin 23 ilde, lise ve üniversite öğrencilerinin yaptığı okumalarla sürdürüldüğünü, projeyi duyan herkes tarafından teveccühle karşılandığını, gün geçtikçe büyüdüğünü belirtti. Gençlerin kendilerini sadece akademik açıdan yetiştirmelerinin yeterli olmayacağını, kültürel anlamda da kendilerini geliştirmeleri gerektiğini, bu boyutuyla proje çerçevesinde beş yazarın külliyatının okunmasının fakülte bitirmeye eşdeğer biçimde öğrencilerimizin geleceğine katkı sağlayacağını söyledi.

Toplantı Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ´nün öğrencilerle ve öğretmenlerle ayrı ayrı hasbihal etmesiyle son buldu.

Projeye dahil olan öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce okuyacakları kitapları hediye edilerek bu yıldan başlamak üzere önümüzdeki yıllarda da projenin ilimizde sürdürülmesi sağlanacak.

07-04-201707-04-201707-04-2017

 

Daha çok fotoğraf için

www.facebook.com/nigdeilmem

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.