NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Tarafından "Vefatının Birinci Yılında Üstat Sezai Karakoç'u Anma Programı" Niğdeli Öğrencilerin de Katılımıyla Konya'da Düzenlendi.

Anadolu Mektebi Tarafından

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, temeli 2012'de Sakarya'da Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ tarafından atılan Anadolu Mektebi tarafından  "Vefatının Birinci Yılında Üstat Sezai Karakoç'u Anma Programı" Konya ilinde düzenlendi. Panel ve eğitimlerine Niğde ilimizin Anadolu Mektebi koordinatörü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emine COŞKUN YURTYAPAN, Anadolu Mektebi okul sorumlularından Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Elife ÇİFTÇİBAŞI katıldı. İlimizin Anadolu Mektebi programına dahil olan Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi öğrencisi Fazilet ÖZDİN, Niğde Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi öğrencisi Buket BOSUM ve Necmettin Erbakan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatma Eslem ŞAHİN katıldı. Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi 11. sınıf öğrencisi Fazilet ÖZDİN, "Bir okul düşünün ki asla mezun vermeyen ve hep bir şeyler kazandıran işte o okulun adı Anadolu Mektebi'dir. Bana yeni arkadaşlıklar kazandırdığın için, bilgimi, kültürümü ve kendimi geliştirmeme yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Elbette ki henüz işimiz bitmiş değil. Daha yapacak çok şey var. Lakin hissediyorum merhum Sezai KARAKOÇ'un bahsettiği diriliş nesli geldi veya gelmek üzere." dedi. Anadolu Mektebi programına yönelik Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi Fatma Eslem ŞAHİN ise "Bana yeni arkadaşlıklar, yeni düşünceler kazandıran Anadolu Mektebi'nden öğreneceğimiz çok şey vardır elbette. Daha yolun başında asla pes etmemem gerektiğini öğreten Anadolu Mektebi hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Sezai Karakoç'un dediği gibi "umutsuzluk yok. Gün gelir gül de açar bülbül de öter." dedi.

30-11-202230-11-202230-11-202230-11-202230-11-2022

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.