NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arası Hutbe Okuma Yarışması Düzenlendi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arası Hutbe Okuma Yarışması Düzenlendi.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce; Milli Eğitimimizin genel amaçları doğrultusunda, imam hatip ortaokullarında ve anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin mesleki bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda "Genç Hatipler" Hutbe Okuma Yarışması İl Finali Bor Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde Bor Ramazan İri Camiinde düzenlendi. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doktor Öğretim Üyesi Mehmet KOÇ´un jüri üyesi olarak katıldığı yarışmada Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nurican YÜCER 1. , Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Enes ÇAKI 2. ve Şehit Serdal Güneş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sefa SONGUR 3. oldu.

28-12-201828-12-201828-12-201828-12-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.