NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerin Atama Kararnameleri Hakkında

 

 

Yetiştirilmek üzere eğitim kurumlarına aday öğretmen olarak atananlara ait kararnameler hazırlanmıştır. Kararnameler 13:00’dan itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları (Atama) Şubesinden alınarak Merkez ilçeye atananlar doğrudan eğitim kurumu müdürlüğüne, diğer ilçelere atananlar doğrudan İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gideceklerdir.

 

GÖREVE BAŞLAMA ESNASINDA YAPILACAK İŞLEMLER


Merkez İlçeye Atananlar:

1- İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları (Atama) Şubesinden (2. Kat, sağdan en son oda) Kararname alınarak eğitim kurumu müdürlüğüne gidilecektir.
2- Eğitim Kurumu müdürlüğünden 2 adet İl Milli Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri (Mutemetlik) Şubesine, 1 adet de İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları (Atama) Şubesine olmak üzere toplam 3 adet başlama yazısı yazılacaktır. Mutemetliğe yazılan başlama yazılarının arkasına il milli eğitim müdürlüğünden alınan kararname fotokopileri ile diploma ve nüfus cüzdanı fotokopileri eklenecektir. Atama şubesine yazılan başlama yazısına ek konmayacaktır.
4- Ardından Halk Bankası Niğde Merkez Şubesine gidilerek hesap açılacaktır.
5- Hesap numarası ile mutemetliğe yazılan başlama yazıları Destek Hizmetleri (Mutemetlik) Şubesine (Giriş katı, sağdan üçüncü oda) elden teslim edilecektir. Atama şubesi için yazılan başlama yazısı ise kayıt için Destek Hizmetleri (Evrak) Şubesine (Giriş katı, soldan en son oda) teslim edilecektir.

Diğer İlçelere Atananlar:

 

1- İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları (Atama) Şubesinden (2. Kat, sağdan en son oda) Kararname alınarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidilecektir.
2- İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden eğitim kurumuna yazı yazılacaktır.
3- Eğitim Kurumu müdürlüğünden 3 adet başlama yazısı yazılacaktır. Başlama yazılarının arkasına il milli eğitim müdürlüğünden alınan kararname fotokopileri ile diploma ve nüfus cüzdanı fotokopileri eklenecektir.
4- Ardından eğitim kurumunun maaş aldığı bankadan (okul müdürlüğünden öğrenilecek) maaş hesabı açılacaktır.
5- Daha sonra ilçe milli eğitim müdürlüğüne bankadan alınan hesap numarası ile başlama yazıları elden teslim edilecektir.

 

 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.