NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açık Öğretim Mezunlarına Görkemli Diploma Töreni

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün açık öğretim okulu mezunlarına düzenlediği diploma töreni yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirildi.
Açık Öğretim Mezunlarına Görkemli Diploma Töreni

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün açık öğretim okulu mezunlarına düzenlediği diploma töreni yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirildi.

Diploma almaya hak kazanmış öğrencilerin yanısıra, öğrenci yakınları ve halkın yoğun ilgisiyle düzenlenen törene, ilimiz protokol üyelerininden de yüksek katılım gerçekleşti. Niğde Valisi Sayın Necmeddin KILIÇ, Niğde Milletvekili Alpaslan KAVAKLIOĞLU, Hayat Boyu Öğrenme Daire Başkanı Mehmet Zeki BAŞYEMENİCİ´nin de katılımıyla gerçekleştirilen törende açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR şunları ifade etti:

´´Bugün burada eğitimlerini örgün eğitim kurumlarında tamamlama imkanı bulamayan, ancak açık öğretim sınavlarını başarıyla tamamlayarak mezun olan öğrencilerimiz için toplanmış bulunuyoruz.

Açık Öğretim okullarının amacı ise gelişmiş kitle iletişim araçları ve yeni teknolojileri kullanarak; temel eğitimi tamamlayamayan, temel eğitimi tamamlamış ancak orta öğretime devam edememiş veya orta öğretimden ayrılan bireylere genel lise veya meslek lisesinde öğrenim görme fırsatı vermektir. Yani, Eğitimde fırsat ve imkan eşitliğine, toplumun eğitim seviyesinin yükselmesine ve güçlenmesine katkı sağlamak ve öğrencileri yükseköğrenime hazırlamaktır. Ayrıca açık Öğretim Okulları sayıları binlerle ifade edilen örgün eğitime gitme imkanı bulamayan engelli öğrencilerimize, cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülere de eğitim hizmeti vermektedir. İlimizde 4332 öğrencimiz lise ve 380 öğrencimiz ise ortaokul eğitimlerini 6 halk eğitim merkezi, 2 mesleki eğitim merkezi ve ilgili alanlarda mesleki ve teknik Anadolu Liselerinde sürdürmektedirler. El ve gönül birliği ile yapılan çalışmalarla bu hizmetlerin daha da artacağını düşünüyoruz. Konuşmama son verirken mezun olan öğrencilerimizi tekrar tebrik eder, bundan sonraki hayatlarında başarılar dilerim. Onları yalnız bırakmayan siz değerli konuklara ve bu programı organize eden yönetici ve çalışanlarımıza ayrıca teşekkürlerimi sunarım.´´ Diğer katılımcıların da konuşmalarının ardından öğrencilere diplomaları takdim edildi.

açıköğretim diplomaaçıköğretim diplomaaçıköğretim diplomaaçıköğretim diploma

 

 

                                                                      *Daha çok fotoğraf için.

                                                                www.facebook.com/NigdeMilliEgitim

 

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.