NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 Eylül Dünya Kitap Okuma ve Yazma Günü Etkinliği

8 Eylül Dünya Kitap Okuma ve Yazma Günü Etkinliği

UNESCO tarafından ilan edilen Dünya Okuma Günü her yıl 8 Eylül'de kutlanmaktadır. Ayrıca içerisinde bulunduğumuz 2021 yılı Cumhurbaşkanlığımız tarafından "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" olarak ilan edilmiştir. 

Bu kapsamda 08.09.2021 günü Özbelde Parkında Niğde Belediyesi'nin organize ettiği açık hava kitap okuma etkinliğine Niğde Belediye Başkanı Sn. Emrah ÖZDEMİR, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Halil İbrahim YAŞAR, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sn. Alper Lütfi GÖNCÜ ile okullarımızdan öğretmen ve öğrenciler katılmıştır. Programda konuşma yapan il müdürümüz YAŞAR;

 "Dinimizin ilk emri okumaktır. Öğrenmenin ilk adımı okumaktır. Bizim size öğreteceğimiz, kazandıracağımız en güzel davranış okuma sevgisidir, okuma alışkanlığıdır. Okumak güzeldir, özgür düşünen bir birey olabilmek için ilaç gibidir. Kitaplar yalnızken arkadaşınız olur, kalabalıklardan bunaldığınızda sığınılacak bir limandır. O yüzden her fırsatta elinizde muhakkak bir kitap olsun. Ülkemizi aydınlık yarınlara sizler ulaştıracaksınız. Bu yolda okumak, kendinizi yetiştirmenizde en önemli kaynağınız olacaktır. Hatta bazı kitapları defalarca okur her defasında ayrı tatlar keşfedersiniz. 

Sizlere olan inancımız tamdır. Okuyarak, kendinizi yetiştirerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine sizler çıkaracaksınız. Bu güzel etkinliği gerçekleştiren Niğde Belediyesine ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, ilimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum." 

demiştir. Sn. Emrah ÖZDEMİR'in konuşmasının ardından katılımcılara belediyemizce bastırılan "Yunus Emre" isimli kitap dağıtılmış, açık havada kitabın bir kısmı okunmuştur.

08-09-202108-09-202108-09-202108-09-202108-09-2021

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.