NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Niğde´de Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Niğde´de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Niğde´de Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı 24 Kasım 2015 Salı günü saat 10.00´da Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumuyla başladı.Akabinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından 10.30´da Niğde Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı kutlama programı kültür merkezinde devam etti. Kutlama Programına Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İbrahim Taşkın, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bayrak, Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.
Törende aday öğretmenler adına Sümeyye Öner, emekli öğretmenler adına İbrahim Yiğit birer konuşma yaptılar.
İl Milli Eğitim Müdürü H. İbrahim YAŞAR günün anlam ve önemiyle alakalı konuşmasında ;

İnsan hayatında en önemli yere sahip olan öğretmenlik mesleğinin hatırlanmasının kıvancını yaşamak üzere buradayız.

Bir güneş misali topluma can veren mesleğimiz ile gurur duymaktayız.  Gazi Mustafa Kemal’in “Milletleri kurtaracak yalnız ve ancak öğretmenlerdir. “ sözünden aldığımız bu kutlu emanetin bilinciyle mesleğimizin bizlere yüklediği sorumluluğun son derece farkındayız.  Hayatının her anında örnek teşkil etmek zorunda olan, bütün davranışlarıyla gözlemlenen, toplumun gözünde örnek olması gerektiğine inanılan yegâne meslek öğretmenliktir.

Sınıfındaki bütün öğrencileri öğretmen için birer gelecektir. Her öğrenci bir umuttur, geleceğin doktorları, mühendisleri, öğretmenleri olmaları yanı sıra her birinin vatansever, milli ve manevi değerlerini özümsemiş bir şekilde vatanına ve milletine hayırlı bireyler olmaları, öğretmenin en büyük arzusudur. Hiçbir ödül beklemeyen öğretmenin yegâne gurur kaynağı öğrencilerini gelecekte iyi yerlerde görmek olacaktır.

Vatanın en ücra köylerinde dahi yılmadan, usanmadan bütün olumsuzluklara rağmen görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan vatan sevgisini, bayrak sevgisini yurdun dört bir yanına ulaştıran vicdan mesleğidir öğretmenliktir…

Sevgili Öğrenciler.Bütün azim ve iştiyakımızla sizlere daha iyi bir eğitim ortamı hazırlamak için çalışıyoruz. Her biriniz bizim çok değerlisiniz. Layık olduğunuz geleceği sizlere yaşatabilmek ve size en iyi eğitimi verebilmek en büyük hedefimizdir. Bizim için en büyük mutluluk sizleri en güzel şekilde yetiştirip vatanımıza ve milletimize hayırlı bireyler olarak görmektir.

İnanıyorum ki, hepiniz öğretmenlerinizin emeklerini boşa çıkarmayacak ve yalnız bizim için değil ülkemiz için de birer gurur kaynağı olacaksınız. Bu vesileyle Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal etmiş Şehit Öğretmenlerimizi rahmetle anıyor bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü can-ı gönülden kutluyorum" dedi. Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada; ”Dünyanın ilk mesleği, en eski mesleği öğretmenlik… Her anı saygı duyulacak, alkışlanacak ve imrenilecek bir meslektir öğretmenlik. Size ne mutludur ki ömrünüzün en güzel, en verimli yıllarını böylesine ulvi, böylesine yüce, böylesine topluma adanmış bir meslekle geçirdiniz. Her saniyesi değerli ve verimli bir görev bu. Muhakkak eğittikleriniz arasında bu vatan toprağına hizmet eden yüzbinler çıkmıştır. Sizin yaptığınız hizmetlerin karşılığında cümleler yetmez, laflar aciz kalır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletimiz adına harcadığınız ömür için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”  dedi.

Akabinde tören Cumhuriyet Anadolu Lisesi Öğrencilerinin hazırlamış olduğu skeç gösterisi ile devam etti. Ardından çeşitli dallarda ödül alan öğretmen ve öğrencilere Protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

Daha sonra adaylık sürelerini tamamlayan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleşti. Emekli öğretmenlerin hizmet şeref belgelerinin Niğde Valisi Necmeddin Kılıç tarafından verilmesinin ardından Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ile program sona erdi.

Arçelik tarafından yurt genelinde yürütülen Yılın Emekli Öğretmeni Kampanyası kapsamında Niğde´de yapılan anket sonucu seçilen emekli öğretmen Muharrem ÇİFCİBAŞI ödülünü Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ´tan aldı.

24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.