NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Niğde'de Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Niğde'de Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle 24 Kasım 2019 Pazar Günü Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengi sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla tören sona erdi.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda devam eden kutlama programına Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK, Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz ERGUN,Ak Parti Niğde Milletvekili Selim GÜLTEKİN, Belediye Başkanı Emrah ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, protokol mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Hüdavent Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programda günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, 

"Millet Mekteplerinin açıldığı ve Atatürk'ün Başöğretmenlik unvanını aldığı tarih olan 24 Kasım, 1981 yılından itibaren "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle hazırlamış olduğumuz öğretmenler günü kutlama programına katıldığınız için teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz.  Bir mabede girer gibi okula giren ve en samimi, temiz duygularla ibadet edercesine öğrencilerini nakış nakış işleyen Değerli Meslektaşlarım! Dünyanın en meşakkatli ama en kutsal işini yapmaktasınız. Eğitim camiası olarak görevimiz yalnızca zihinlere bilgiyi aktarmak değil, zihinlerle beraber ruhları da şekillendirmektir. Bu öylesine önemli ve büyük bir sorumluluktur ki bizler toplumun dünkü temellerinin, gelecekteki dev kanatlarının sahibiyiz. Hızla değişen dünyada artık sadece "öğrenen" olmak yetmemekte, öğrendiklerimizle yeni ufuklar tasarlamak gerekmektedir. Bizler yenilik ve değişimleri yakalamayı, mevcut donanımlarımızı tekrar tekrar gözden geçirmeyi yaşam tarzımız haline getirmeliyiz. İşte o zaman Türk milleti yetiştirdiği çocukların bilim, kültür, sanat ve spordaki nitelikli ve parlak başarılarıyla içinde bulunduğu çağa şekil verecek kudrete erişecektir. Değerli Meslektaşlarım, Öğretmenlik her şeyden evvel "gönül işidir. Eşi görülmemiş bir adanmışlıkla "çocuk" dediğimiz en temiz dimağları besleyendir öğretmen. Dur durak bilmeden, yılmadan yanlışın ve yanılgının yerine doğrunun gelmesi için uğraşandır öğretmen. Devlet ve millet olma bilincinin, bir nehir gibi çağlayan Türkçemizin gür sesidir öğretmen. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Öğretmenler! Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir." Eğitim camiamıza yeni katılan ve çalışmaya devam ettiğimiz Değerli Öğretmenlerimiz! Şunu hatırınızdan hiç çıkarmayınız: Her öğretmen aynı zamanda bilim adamıdır, liderdir, komutandır, aydındır. Çünkü öğretmenlerimizin şekil verdikleri Fatih olur, Alparslan olur, Aziz Sancar olur, Atatürk olur. Biliyoruz ki bütün büyük isimlerin arkasında, onların içindeki ateşi körükleyen bir öğretmen vardır. Dokunduğunuz zihinler az veya çok ama muhakkak değişir. Günebakan çiçekleri gibi yüzünü size dönmüş çocuklarımıza güneş olun! Karanlık ve ilkel yolları aydınlatan çıra olun! Uzak ufuklara bakmaktan korkmayan zihinlerin yol haritası olun! Türk milletinin geçmişini geleceğe taşıyan köprü olun! Emekli olmuş Değerli Öğretmenlerimiz! Bugün aramıza katılan genç arkadaşlar sizlerden devraldıkları bu şerefli bayrağı taşımaktalar. Sizleri verdiğiniz kıymetli emekleriniz için şahsım ve tüm eğitim camiası adına tekrar teşekkür ediyor bundan sonraki yaşamınızda sağlık ve mutluluklar diliyorum. Bugün aramızda olmayan ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi, şehit öğretmenlerimizi rahmetle; gazilerimizi minnetle anıyorum.  Öğretmenler Günümüzü kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum." dedi.

Program göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşma, emekli öğretmenler adına konuşma, ortatoryo gösterisi, göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ve emekli öğretmenlere protokol mensupları tarafından hizmet şeref belgelerinin takidimi ile devam etti. Şehit Öğretmenlerimiz konulu video gösterisinin ardından müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi yer aldı. Kutlama programı Niğde Öğretmenevinin ikramları ile son buldu.

24-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-2019

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.