NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Niğde´de Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Niğde´de Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Niğde´de Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı 24 Kasım 2017 Cuma günü saat 09.30 ´da Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin sunulmasıyla başladı. Kültür Merkezi Salonuda devam eden kutlama programına Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK, Belediye Başkanı Rifat ÖZKAN, Protokol mensupları ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Millet Mektepleri’nin açıldığı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım, ülkemizde 1981 yılından beri “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle hazırlamış olduğumuz programımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum.  

Türk öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışmayı kuvvetlendirmek, emekli öğretmenlerimizi saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize de mesleklerinin şuurunu kazandırmak için bu günler birer vesiledir.

En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır sözünün de bir gereği olarak öğretmenler, milletlerin hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı hatanın telafisi çok zordur. Bu sebeple de milletin milli, ahlâkî ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından dünyaya örnek olmasında öğretmenlerin katkısı çok büyüktür. 

Öğretmen; Âdemoğlunu, beşikten alarak mezara kadar götürüp teslim eden, dünyanın en büyük mesuliyetine sahip insanıdır.... Fertler gibi, nesiller de onun eseridir.

Farkında olsun olmasın, her ferdin şahsi tarihinde öğretmenin izleri bulunur. Devletleri ve medeniyetleri yapan da, yıkan da öğretmenlerdir. Öğretmene değer verildiği, öğretmenin hürmet gördüğü ülkede insanlar mesut ve faziletlidir. Öğretmenin alçaltıldığı, mesleğinin hor görüldüğü milletler düşmüştür, alçalmıştır ve şüphe yoktur ki bedbahttır.

Göreve Yeni Başlaya Genç Öğretmenlerimiz, 

Öğretmenlik mesleğinin, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleği olduğunu, toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendini feda ettiği gibi öğretmenliğin de bir ‘kendini adama’ mesleği olduğunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayınız.

Emekli olmuş çok Değerli Meslektaşlarım,

Sizlere meslek hayatınız boyunca vermiş olduğunuz değerli emeklerinizden dolayı milli eğitim camiası adına teşekkür ediyor bundan sonraki hayatınızda sağlık ve sıhhat temenni ediyorum. Son olarak ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum." dedi. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreninin ardından oratoryo gösterisi ve şiirlerin okunması ile devam eden programın son bölümünde öğretmenler korosu müzik dinletisi sunuldu.

Emekli olan öğretmenlere Niğde Valisi Sayın Yılmaz ŞİMŞEK´in Hizmet Şeref Belgelerini takdim etmesiyle program son buldu.

Orman İşletme İl Müdürlüğünce hazırlanan "Her Öğretmene Bir Fidan" projesi kapsamında saat 15.00´te Hıdırlık Mevkiinde 4774 adet fidan dikildi.

27-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-201727-11-2017

 

 

Daha çok fotoğraf için

 

 

 

 

     www.facebook.com/nigdeilmem

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.