NİĞDE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri 23 Kasım Cuma günü Cuma Namazı öncesinde Niğde Paşa Camii´nde Şehit Öğretmenler için hatim duası ve mevlid-i şerif okunması ile başladı. Ardından Bor Çukurkuyu Kasabasında oluşturulan hatıra ormanına fidan dikimi töreninde öğretmenler bir araya geldi.

24 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 09.30 ´da Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengi İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR tarafından sunuldu.
İl Kültür Merkezi Salonunda devam eden kutlama programına Niğde Vali Vekili Adnan TÜRKDAMAR, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Garip GÜMÜŞ, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali NEBOL, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, protokol mensupları ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR, "Millet Mekteplerinin açıldığı ve Atatürk’ün Başöğretmenlik unvanını aldığı tarih olan 24 Kasım, 1981 yılından itibaren “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle hazırlamış olduğumuz öğretmenler günü kutlama programına katıldığınız için teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum. 

Binlerce yıllık şanlı tarihimizde ecdadımız ilime ve muallime ziyadesiyle önem vermiş, her devirde dönemin en büyük âlimleri ecdadımızın içinden çıkmıştır.  Ne zaman ki ilime ve âlime verilen değer azalmış, geleneksel eğitim anlayışımızı çağımızla bütünleştirmemiş, o zaman çağın gerisinde kalmamız kaçınılmaz olmuştur.

Değerli Meslektaşlarım,     

Çocuklarımıza ecdadımızı, kendi kültürümüzü, yerli ve milli inancımızı temel alıp gereken davranışları kazandırarak muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabiliriz. Nesillerimizi yaşayacakları çağa hükmedebilecekleri gerekli bilgiyle donatırken aynı zamanda adaletten ayrılmayan erdemli bireyler olarak da yetiştirmek zorundayız. Bu yolda her geçen gün eğitim altyapımızı güçlendiriyor Güçlendirdiğimiz alt yapımızla birlikte öğretmenlerimizin fedakârca çalışmaları ile başarı çıtamızı en üst seviyelere çıkarıyoruz.  
Devletleri ve medeniyetleri yapan da yıkan da  öğretmenlerdir. İbnî Arabî’yi, Şeyh Edebali’yi, Kemali Ümmi’yi, Necip Fazıl’ı, Nurettin Topçu’yu, Aziz SANCAR ’ı da yetiştiren yine öğretmenlerdir.   
Öğretmene verilen değer geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. Gelişen teknoloji ile öğretmenlerimiz kendilerini sürekli yenilemek ve geliştirmek durumundadır. Yeni çağın öğrencilerinin ihtiyaçlarına cevap veren öğretmenlerle 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabiliriz.

Göreve Yeni Başlayan Genç Öğretmenlerimiz,  
Öğretmenliğin, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet aşkı ile yapıldığını, toprağa ekilen bir tohumun, fidan verebilmesi için kendini feda ettiği gibi öğretmenliğin bir meslek değil yaşam şekli olduğunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın.      
Emekli olmuş çok Değerli Meslektaşlarım,      
Meslek hayatınız boyunca vermiş olduğunuz emeklerinizden dolayı sizlere, hem şahsım hem de milli eğitim camiası adına teşekkür ediyor bundan sonraki hayatınızda sağlık ve sıhhat temenni ediyorum.
Son Olarak başta tüm şehitlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle anıyor, bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum." dedi.

Program mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni, günün anlam ve önemi konuşması, emekli öğretmenler adına konuşma, şiir okunması, oratoryo gösterisi ile devam etti.

Programın son bölümünde emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin takdimi yer aldı.

Öğretmenler Günü kutlama programı 24 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 19.00´da 7 İklim Öğretmenler Korosunun konseri ile son bulacak.

24-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-201824-11-2018

Yukarıkayabaşı Mah. Süleyman Fethi Caddesi No 28 51200 Merkez / NİĞDE - 03882323272

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.